Avatar uživatele
anonym

Proč žáci podvádí sami sebe?

A tak začal školní rok a začínají dotazy na matiku, fyziku, češtinu i literaturu. Prostě vyřešení úloh je podvod na kantorech, ale hlavně na sobě. Taky jsem měl taháky, opisoval jsem, ale domácí úlohu jsem vždy řešil sám, max. s pomocí mámy, která neřekla výsledek a pod. jen mne navedla na řešení.
Sice jsem to dal do ZŠ, ale není výjimka SŠ.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Deli, bolak, anonym před 4244 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ještě jim nedochází, že se sami podvádí, prostě to chtějí mít z krku a jít ven.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Podvod na sobě vlastně není žádnej podvod, protože podvedeš a zároveň jsi podveden, tím se to ruší.

Je to jako když někomu pučíš gumičku do vlasů a von ji pučí zase tobě…teoreticky každej tomu druhýmu dlužíte gumičku do vlasů ale prakticky ani jeden z vás tomu druhýmu nic nedluží a navíc ste voba divný…
Doplňuji:
Michal Kole: nojo, to seš celej ty

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to o jejich hlouposti. Teď si totiž myslí, že podvodem doběhnou učitele, usnadní si práci a budou mít více času na zábavu. Teprve za nějaký čas zjistí, že mají nenapravitelné mezery ve vědomostech, které už půjde jen stěží něčím zaplnit.
Nemyslí m si ale, že je to jenom o žácích. Není hloupostí zde odpovídajících lidí, když za žáka provedou kompletní výpočet, když úlohu vlastně za něj vypracují? Udělali by toto pro vlastní potomstvo s čistým svědomím, že mladému člověku prokazují pozitivní službu? Několikrát jsem na takový dotaz odpovídala. Zadala jsem vodítko, způsob, jak se dostat k řešení úkolu. Nemyslím si, že je správné, aby žák nemusel nad úlohou přemýšlet, jenom ji opsal a odevzdal další den ve škole vlastně cizí práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Já když tu napíšu někomu domácí úkol, tak nepíšu jenon číslo, ale snažím se vysvětlit jak se k tomu došlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ddolenska

Protože nevědí, že škola je základ života. Rodiče se s nimi o tom nebaví, nevysvětlují jim, že když se nebudou učit, nepoperou se s problémy ve škole, myslím čemu nerozumí, dopadnou špatně i v životě – nebudou umět dotahovat věci do konce a to není dobré dál pro život. Mám vejšku a taky jsem měla taháky, to snad každý. Ale pocit odpovědnosti je důležitý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

nojo, fyzika, čeština, úlohy..ale co třeba takové přání k svátku nebo k narozeninám, není to taky podvod na lidech?

před 4244 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

koupíš dárek, který jsi nevyrobil a daruješ. Je to podvod?

před 4244 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

pokud budeš tvrdit že si ho vyrobil tak ano, je to podvod

před 4244 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

nebudu tvrdit, že jsem jej vyrobil, ale používám tovar někoho jiného.

před 4244 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

je, ale v dobré víře

před 4244 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

spíš aby sis ušetřil práci a nemusel přemejšlet, stejně jako v tomhle případě, ale narozdíl od domácích úloh, kdy podvedeš svého učitele, tak v případě přání podvádíš někoho, u koho se předpokládá že ti na něm záleží :)

před 4244 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek