Proč žáci podvádí sami sebe?

A tak začal školní rok a začínají dotazy na matiku, fyziku, češtinu i literaturu. Prostě vyřešení úloh je podvod na kantorech, ale hlavně na sobě. Taky jsem měl taháky, opisoval jsem, ale domácí úlohu jsem vždy řešil sám, max. s pomocí mámy, která neřekla výsledek a pod. jen mne navedla na řešení.
Sice jsem to dal do ZŠ, ale není výjimka SŠ.

Nejlepší odpověď
Deli

Ještě jim nedochází, že se sami podvádí, prostě to chtějí mít z krku a jít ven.

Další odpovědi
bolak

Podvod na sobě vlastně není žádnej podvod, protože podvedeš a zároveň jsi podveden, tím se to ruší.

Je to jako když někomu pučíš gumičku do vlasů a von ji pučí zase tobě…teoreticky každej tomu druhýmu dlužíte gumičku do vlasů ale prakticky ani jeden z vás tomu druhýmu nic nedluží a navíc ste voba divný…
Doplňuji:
Michal Kole: nojo, to seš celej ty

anonym

Je to o jejich hlouposti. Teď si totiž myslí, že podvodem doběhnou učitele, usnadní si práci a budou mít více času na zábavu. Teprve za nějaký čas zjistí, že mají nenapravitelné mezery ve vědomostech, které už půjde jen stěží něčím zaplnit.
Nemyslí m si ale, že je to jenom o žácích. Není hloupostí zde odpovídajících lidí, když za žáka provedou kompletní výpočet, když úlohu vlastně za něj vypracují? Udělali by toto pro vlastní potomstvo s čistým svědomím, že mladému člověku prokazují pozitivní službu? Několikrát jsem na takový dotaz odpovídala. Zadala jsem vodítko, způsob, jak se dostat k řešení úkolu. Nemyslím si, že je správné, aby žák nemusel nad úlohou přemýšlet, jenom ji opsal a odevzdal další den ve škole vlastně cizí práci.

Michal Kole

Já když tu napíšu někomu domácí úkol, tak nepíšu jenon číslo, ale snažím se vysvětlit jak se k tomu došlo.

ddolenska

Protože nevědí, že škola je základ života. Rodiče se s nimi o tom nebaví, nevysvětlují jim, že když se nebudou učit, nepoperou se s problémy ve škole, myslím čemu nerozumí, dopadnou špatně i v životě – nebudou umět dotahovat věci do konce a to není dobré dál pro život. Mám vejšku a taky jsem měla taháky, to snad každý. Ale pocit odpovědnosti je důležitý.

bolak

nojo, fyzika, čeština, úlohy..ale co třeba takové přání k svátku nebo k narozeninám, není to taky podvod na lidech?

anonym

koupíš dárek, který jsi nevyrobil a daruješ. Je to podvod?

bolak

pokud budeš tvrdit že si ho vyrobil tak ano, je to podvod

anonym

nebudu tvrdit, že jsem jej vyrobil, ale používám tovar někoho jiného.

anonym

je, ale v dobré víře

bolak

spíš aby sis ušetřil práci a nemusel přemejšlet, stejně jako v tomhle případě, ale narozdíl od domácích úloh, kdy podvedeš svého učitele, tak v případě přání podvádíš někoho, u koho se předpokládá že ti na něm záleží :)