romča 504

proč začala třicetiletá válka a odkdy měla anglie a francii nepřátelské vztahy a proč ?

díky

Nejlepší odpověď
annas

Jste na stránce Odpovědi, proto jsem vám vyhledala odkazy. Rovněž jste poděkoval.

Ale věřím, že se přece jen nebudete spoléhat na druhé, tudíž si potřebné informace vyberete z odkazu v takovém rozsahu, jak jste určitě loni probírali v dějepise. To bohužel nemohu vědět …

Třicetiletá válka
http://www.ucebnice-dejepisu.ic.cz/0610-pozdni-stredovek-tricetileta-valka.php

Vztahy Anglie a Francie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sto­let%C3%A1_v%C3%A1lka
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:NA­aWAK5QZGUJ:cs­.wikipedia.or­g/wiki/D%25C4%25­9Bjiny_Franci­e+&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz&client=fi­refox-a

Další odpovědi
sassan

O třicetileté válce a o tom proč začala a o co v ní vlastně šlo bylo napsáno nepřeberné množství stránek aniž by nědo byl schopen dát zcela jasnou odpověd.Ale:

1)Hlavním impulzem k jejímu zahájení byly jednak už dlouho pobublávající náboženské nesváry mezi Katolickým a protestantským Táborem v Evropě a pak také zcela sobecké a čistě zištné územní a politické důvody různé u jednotlivívh zůčastněných kteří už dlouho hledali záminku k jejich realizaci a tu našli nakonec v povstání Českých(převážně protestanských) sta­vů.

2-Jinak Francie s Anglií měli převážně nepřátelské vztahy odjakživa s tím že Francií myslím království vzniklé rozpadem Franské říše na konci 10.stol.a Anglií myslím stát vzniklí zhruba na počátku 10 stol.větší unifikací do té doby hodně rozdrobených Anglo-Saských státečků.I tady byly důvody pro nepřátelství samozřejmě velmi různorodé ale tím hlavním bezpochyby byl zcela prostý fakt že spolu sousedily a byly tak sobě přístupné k uplatnování nejrůznějších ambicí.