Rohlik

Proč začala kouřit i současná generace duchodců?

Čím dál více vidím cigarety i u důchodců. Proč začali kouřit i oni?
Mládež většinou začíná kouřit, aby byli cool mezi kamarády. Je tento důvod aplikovatelný i pro důchodce?
Jaký máte názor na důchodce, kteří kouří?

Nejlepší odpověď
dudu

Protože byli /nebo někteří ještě jsou/ stejní volové jako dnešní mladí. Také jsem mezi ně patřil. Dříve bylo kouření ještě větší samozřejmostí než dnes. Stačí shlédnout pár starších válečných, budovatelských nebo detektivních filmů.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, třeba je to proto, že jako mladý, aby to bylo cool, začaly kouřit, a vzhledem k tomu že kouření je návyková drogy a čas nezastavíš, než se nadáli, byli z nich penzisté a starci …

klumprt

Možná proto, že si to chtějí nějak ukrátit.

ivzez

Neznám důchodce, který by začal kouřit v důchodovém věku. Většinou
začínali kouřit v mládí → v době, kdy o kouření a jeho škodlivosti sice něco
tušili, ale jenom tušili. Informací tehdy bylo k dispozici mnohem méně,
než dnes.

Řada z nich by ráda přestala (a hodně jich to i zkusilo),
ale po těch letech je to často „marný boj“.

Mne spíše překvapuje, že v dnešní době, kdy je
informací dostatek, ještě někdo začne kouřit…

yuko

Mí rodiče, dokud nezemřeli, byli taky důchodci – kuřáci. Bohužel hulili od mládí. Babička začla hulit ve 36, naučil ji její manžel. Neznám nikoho, kdo začal kouřit po odchodu do důchodu, ale znala jsem pár lidí, kteří přestali až po
Prvním infarktu. Záleží na každém z nás, co je pro nás v životě důležitější,

Mc Merkurion

… může mi někdo vysvětlit, proč je u každé odpovědi symbol palce? když na něj kliknu, objevi se mi něco o tom, že mám smůlu a dotyčný též …