vovsik

Proc za vlady asi Rudolfa II. vypalovali znak lilie kurtyzanam?

Nejlepší odpověď
annas

U nás byla prostituce nejhustší v Praze za vlády Karla IV. a Rudolfa II.

Proč lilie?

Lilie – čistota, to je to první, co asi všechny napadne, když se řekne lilie. Bílé dlouhé květy opravdu značí čistotu, ale i nevinnost či panenství. Možná se tedy divíte, proč lilii kdysi nosily prostitutky, jako své označení.

Lehkým ženám byla vypalována či tetována lilie proto, že ony tento symbol znečistily. Jelikož znečistily nevinnost a čistotu, byla jim vycejchována právě lilie, aby jim toto znesvěcení připomínala. Lilie v jiné než bílé barvě pak značí erotično a plození.
http://www.te­tovani1.cz/cla­nek/54-vyklad-motivu---kvetiny-rostliny/

Další odpovědi
Drap

Bylo to součástí trestu. Znamení bylo nesmazatelné z těch důvodů, aby bylo jasné o koho jde. Svým způsobem to byl téměř dokonalý systém označení těchto lidí.