mosoj

Proč za romské občany platí elektriku sociálka ?

Doplňuji:
Také se mně tomu nechtělo věřit. Je ale až zarážející jak se to před námi tají.

Praxe. Romská rodina si určí zálohy na elektřinu na př. 4000Kč. Zálohy zaplatí sociálka a přeplatky dostává romská rodina při vyúčtování !!!!!

  • mnoho dalších fíglů ostatním občanům cizích !

Nejlepší odpověď
vlk samotař

Nejen elektriku je toho víc.

Další odpovědi
Bedy

Nechci se zastávat cikánů, ale tohle mi připomíná jeden hoax (řetězová poplašná zpráva). Taky si uvědomme, že řada cikánů bydlí na ubytovnách, kde platí šílené nájemné a potom jim nezbydou věci na další položky. Nejhorší je, že to nájemné částečně platí stát a ty peníze jdou do kapes některým naším bílým spoluobčanům, kteří si pak žijí jak baroni a ubytovnu nechají stát ladem.
Já opravdu nejsem divák TV Nova nebo nějaký romský aktivista, ale já tohle viděl na vlastní oči a docela s hrůzou jsem na to koukal, co se tady prostě děje.

Kdyby stát postavil nějaké „čunkárny“ těm cikánům a dalším lidem, co jsou nuceni žít na těchto ubytovnách a pod most se jim nechce, tak by aspoň ty peníze nešli těm „baronům“ a ti dotyční cikáni a další by se pak nemohli vymlouvat, že musí platit 7 tisíc za nevelký jednopokojový byt se společnými sociálkami na chodbě. Měli by a dostali by prostě šanci. A postavit čunkárnu není tak drahá záležitost, dokonce se z toho postavil i pavilon školky, aby měly dětičky kam chodit.

anyone

2 roky starý hoax pocházející z řetězových spamů (navíc štvavého a rasistického obsahu). – viz zdroj:

  1. Distribuční energetika porovnává výši přiměřenosti záloh s předchozí spotřebou.
  2. O přeplatek záloh při ročním vyúčtování se následně odečítá výše příspěvku na bydlení, jehož součástí jsou i platby za média.

Další bulvarizace korektní poradny?
Doplňuji:
Už se tu řešilo, pokoušíš se oprašovat starou pseudokauzu?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozlusteni-kauzy-romove-vs-preplatky-u-cezu

Zdroj: http://www.ho­ax.cz/hoax/zvy­sene-zalohy-na-elekrinu-jako-zdroj-prijmu/

ponovotny

vždyť to není pravda. Z důvodu, že je někdo cikán, žádný příspěvek nedostane.
Doplňuji:
v zemi, kde ze státních peněz gauneři nehorázně bohatnou. kde platíme elektřinu naprosto neodpovídající našim mzdám, s trapnou výmluvou, že to je proto, že s ní šmelí na burze, kde vláda dělá na lidi akorát podrazy, tak furt někdo musí jebat do nezaměstnaných. Před třiadvaceti lety žádný nezaměstnaný cikán u nás neexistoval a stejně je lidi neměli rádi. Tohle jsou všechno zástupné důvody pro náš rasismus.
I kdyby ta informace byla pravdivá, tak se jedná o nějaký ojedinělý případ a ve srovnání s tím jak to dělají Janouškové a podobná chátra, je to opravdu bezvýznamné

Drap

Někdo se zkrátka umí narodit

hanny 2

Protože si vždycky dokážou sehnat všechna možná potvrzení – hmotná nouze,nezaměstnaný apod – znají všechny fígle a svoje „práva“.

bolak

Sakra, to už je letos třetí věc :)

Asi před půl rokem mě napadlo to samý, že kdybych byl někdy v trablích, tak bych si tímhle způsobem moch vypomoct, možná i trochu přivydělat, kdybych to s tou zálohou přepísk, a oni už mě předběhli i cigáni :))

Nyní mi gratulujte, můžu o sobě hrdě prohlásit, že jsem stejně chytrý jako český cigán.
Doplňuji:
dudu: > http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/12364-cikansti-jediove-remake

Mapel

Protože dze existuje disriminace původního obyvatelstve, ale to se nesmí říkat, tak se jedná o podporu menšin co nechtějí dělat.
Doplňuji:
ponovotny to není ojedinělý případ ani rasismut. Já jen chci přiznat stejná práva jako Rómové. Nemůžu sehnat práci a tak makám na Poště brigádně za 2.500,– měsíčně a je stále málo lidí. Půjdeš za tuto částku makat? Vstávám každý den ve 4:00.

Lutagame

Ponovotny – Tak se koukni třeba na vietnamce ty tvrdě makaj od rána do večera za minimální mzdu a tuty věci neberou , ale cikani tvrdě nemakaj a proto jim dava sociálka prachy , samozřejmě je pár slušných romu který respektuju a přátelím se s nima , ale kolikrát du po ulici a malej cikán o sedm let mladší mi začne nadávat do čurá*ů apod. a ne jen jednou…

dudu

My je prostě nechápeme a ani se ty chudáky nesnažíme pochopit:

http://www.you­tube.com/embed/u­ad4W_vGE48

zelezo1983

U nas vedle v baraku bydli ciganska rodina a jsou v pohode ono je to asi pripad od pripadu.

zzzzz

Mosoji moc ráda bych ti na tvou otázku odpověděla, ale nemůžu, jsem si jistá, že bych se tím dopustila trestného činu, protože tato ........... je zákonem a ústavou chráněná.

panxnotdead

Protože kdyby jim to nezaplatili, tak by to byl rasizmus..

mojitek

no a ty bys chtěl,aby elektřinu platili za sebe oni sami-aby se chovali jako my? :D

ponovotny

Lutagame- proč se mám koukat na vietnamce? To nějak souvisí s otázkou? Cikáni bohužel za sebou nemají mafii, která by jim dotovala otevírání krámů v cizí zemi. Ale hlavně mám pocit, že to je trochu mimo otázku

Lutagame

dával jsme vietnamce jako přiklad toho že se takhle dá žit i bez sociálky !

Lutagame

Mafie :D co ?:D ta je v japonsku nejaka jakuza ale ve vietnamu dost těžko…

ponovotny

ty vůbec netušíš co se kolem tebe děje a máš pocit, že vietnamec sedne do letadla, odletí do česka, tam si pronajme za ušetřený vyměněný dongy krám a nakoupí do něj zboží. ;) Jestli ti to nepřijde jako blbost tak je mi tě líto.

Lutagame

Hele já se znám s jednima vietnamcema a jsou úplně normální a v pohodě vzali si prachy z banky a poctivě to splácí a znám jich ještě pár takových jsou to slušný lidi a takových jako říkáš ty je minimum…

ponovotny

jakože sednou do letadla, přiletí do česka a zajde si do banky a dostane úvěr??? ty jsi snílek a fantasta ;) to mluvíš o nějakým kongovi, kterýmu tady už jinej zaběhlej kong ručí majetkem. Naprostá většina jich sem přijela a byla zadotována mafií a menšině možná pomohli příbuzní, kteří už tu byli. Osobně jsem viděl jak to funguje, když náhodou vietnamec není dost důsledný ve splácení. To mu do krámu prijedou auta žluťáků, kteří hned tahají mačety.
A pokud máš pocit, že si cikáni nějak užívají, přestaň pracovat a žij z dávek, pořád před nimi budeš mít výhodu, že třeba budeš mít bydlení za normální nájem a pak můžeš vyprávět

Lutagame

Jestli znáš takový lidi řízený mafií nejsou to vietnamci já tady nemluvím o Číňanech ani o Japoncích ja tady mluvim o vietnamcich nauč se to rozlišovat a potom je suď neřikam že to co ty řikas není pravda u cinanu a japoncu ale u vietnamcu ne znam je dost dobře 4 rodiny sme kamosi a vim o nich dost ..... takze se nauc rozlisovat 3 narody…

ponovotny

a neměl bych zapomenout, že spousta z nich je zapojená ve výrobě a prodeji drog… prostě kámoši jak se patří

ponovotny

jo ještě jsem zapoměl, že půlku zboží ti tví milovaní vietnamci nakoupí v těch činských velkoobchodech a samozřejmě ho nezdani..... taky jsem viděl na vlastní oči

ponovotny

a nikoho nesoudím, jen si nic nenalhávám. Zkus si otevřít potraviny ty a pak vysvětluj

Lutagame

Prestaň být na chvilku rasista a otevři si oči co všechno tu kecáš je o lidích s velkých výdělečných zemích jako je japonsko a čína , ale vietnam je malej ostrov a od nich je všechno cisty v nicem nejedou sou to poctivy lidi !

ponovotny

jediný, co je ve Vietnamu stoprocentně čistý, je komunismus. Nemusíš mě z ničeho obviňovat, Ho Či Min je zrovna figura, která má můj obdiv. Nejdříve si o nich něco přečti, pak pochop co ti tu celou dobu pravím ;)

ponovotny

ty můj skorokamaráde, bych ti vodpustil skoro všechno. I jsem ti chtěl poradit s tím zlatem. Vůbec se na tebe nezlobím, že nechápeš jak věci fungují. Nezlobím se ani, že zrovna mě obviňuješ z rasismu. Ale pokud jsi na tom tak, že jsi přesvědčený, že tvoji kamarádi pochází z ostrova, tak se obávám, že další vysvětlování nemá moc smysl. Zkus google maps

ponovotny

tady ale skoro žádní číňani ani japonci nemají žádné krámky. Číňani tu mají velkoobchody a japonci továrny. To spíš ty si zjisti s kým se to kamarádíčkuješ ;)
Ale tím nechci říct, že to nejsou pracovití lidi a že se nesnaží. Pro ně je to životní šance a našincovi by se taky jistě líbilo, kdyby se sebral a jel si otevřít potraviny třeba do Německa, nebo lépe do Švýcarska.
Myslím si, že kdyby to byli tak dobří kamarádi, jak je tu popisuješ, že by ti řekli pravdu o tom jak se sem dostali.

Lutagame

Ok , tak to tu ukoncime , mas svuj nazor a ja zas svuj , mas s nima treba spatny skusenosti , ale já zas dobry kazdej mame svuj nazor , ale co bych chtel jeste rict je ze o nich byla natocena spousta dokumentu … jak je to u nich tvrdy a proc se sem prestahovali apod … zkratka mi vietnamsti kamradi jsou hodny mili a pracoviti proto se jich tu zastavam ale kdyz mas svuj nazor tak ho mej :) jen jeste kdyz rikas ze jsou spojeny s mafii , urcite si videl jak jsou ochotni a kolikrat na ne lidi rvou jen tak aby si vylili vztek , a oni jen prikivuji a nechavaji si to libit reklamuji vse v pohode bez nejakeho dohadovani , myslis ze kdyby byli v mafii tohle by si nechali libit ???

ponovotny

Mám bohužel pocit, že mi špatně rozumíš. Osobně proti Vietnamcům žádný odpor necítím. Když od nich někdo nakupuje, tak ho neodsuzuji a když náhodou k nějakému Vietnamci zavítám, tak ho pozdravím Sin-čao. Osobně (co by se skutečně blízce týkalo mě) s Vietnamci žádné příliš špatné zkušenosti nemám (když tedy pominu, že přítelkyni prodali zkažená vajíčka, nebo jí okradli na ceně) a i kdybych měl, tak to považuji za problém s nějakým konkrétním Vietnamcem a jsem dalek toho, za to dávat vinu skupině (tak jak to předvádíte s cikány).
Dokumentární film mi nepředkládej jako důkaz, protože to žádný důkaz není. Dokumentární filmy a zvlášť pokud jsou o lidech, tak jsou stejně jako zprávy obyčejným kroucením skutečnosti, kdy někdo platí a nechá si za to vyrobit pořad, který říká to co chce ten kdo platí.
Nemám dokonce nic proti tomu, že můžeš Vietnamce považovat za hodnotnější lidi, než jsou našinci. Je to proto, že Vietnamci jsou věřící lidi a proto opravdu důsledně ctí hodnoty o kterých se mezi ateisty jen kecá, protože když nemáš víru, tak sice máš představu co je jako dobře a co ne, ale najednou když řešíš nějaký konkrétní postoj k něčemu tak se ti daleko snáz jako ateistovi přimhouří oko nad nějakou vlastní prasárničkou.
Nehodlám ale jen proto, že k nim necítím nenávist, popisovat něco jinak než to je a nebo dokonce sám sebe přesvědčovat, že je to jinak. Tím netvrdím, že můj postoj je správnější než postoj někoho jiného a dokonce připouštím, že neznalost je sladká.
Pokud tedy je máš rád jako konkrétní lidi i s chybami, tak je vše v pořádku. Pokud tvůj vztah k nim stojí na nějaké idealizaci, tak to máš do budoucna problém. Ale je to tvůj problém.
Máš pravdu v tom, že jsou mezi námi kreténi, kteří se k Vietnamcům chovají nehezky z pocitu, že jsou něco víc. To jsou ale debilní chudáci, kteří nechápou realitu a zvedají si špatné sebevědomí. Je to ale podobný druh debility, jako když někdo proto, že tu je hůř než před časem, útočí na cikány.
Viděl jsem mockrát Vietnamce, kteří najenou nemí sesky když po něm chce někdo účtenku. To ti říkám jen na ten názor, jak podnikají poctivě a jak se musí nechat ořvávat.
Pokud tu závěrečnou otázku s mafií myslíš vážně, tak jsi mě asi zase špatně pochopil. Oni nejsou členi mafie a tak nemůžou užívat nějaké ochrany (pokud si přímo nějako nezaplatí). Oni používají mafii k tomu, aby se sem dostali, k tomu aby si tu zařídili podnikání a za to mafii platí i s úroky.
Nemusíš mi věřit- nejsem žádný ověřený zdroj, ale jestli si o tom chceš udělat obrázek, tak si prostě otevři potraviny. Pokud chceš žít v bludu, tak mi alespoň nedávej Vietnamce jako vzor jak by sis představoval cikány, protože kdyby tu možnost cikáni měli, tak by jistě ty potraviny od Vietnamců převzali.
Když máš pocit, že je reálné, abys z chudé země přijel do vyspělejší a otevřel si tam potraviny, mezi dalšími tvými krajany, kteří si náhodou taky otevírají potraviny a to bez přispění někoho dalšího, tak tě snad obdivuji a přemýšlím, jestli bychom spolu nevyrazili do Ameriky. Jestli máš pocit, že v čínských bistrech se prodávají speciality jejich kuchyně a když přijdeš na to, že oni vlastně jedí úplně jiná jídla a úplně náhodou tyhle bistra vaří úplně stejné recepty jídel které oni nejedí a i přesto máš pocit, že je to všechno náhoda, tak jsi vlastně šťastný člověk. A pokud jsi opravdu tak šťastný, tak je škoda, že si to štěstí kazíš tou nenávistí k cikánům.

Lutagame

jak říkám máš svůj názor a já svůj jak na cikány tak na vietnamce … nechme to být … a do ameriky spolu pojedem :D

anonym

ponovotny, souhlas.