Avatar uživatele
Kuře

Proč za 1 Kč?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, proč někdo ( např. O2 ) prodává některé mobily za 1 Kč? To se to potom musí doplatit, nebo jak to funguje? Předem děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, fg, ondra07 před 4439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Spojuje se to většinou se smluvním závazkem na určitý paušákní poplatek na hovory a na určitou dobu. Firmě se to potom vrátí ve formě plateb za volání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Zdarma to není prodej ale dar a dar se musí danit .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tuCZek

Jednou jsem neco prodal za nula kc a byl z toho danovy podvod. Jedna Kc uz se da (teoreicky) zdanit a oni k tomu prictou pausal nebo neco jineho a vrati se jim to.
Hovor vc.nakladu stoji T-Mobile 0,6Kc a sms 0,03Kc. Zbytek vydelavaji. Pri pausalu min.za 500 na dva roky (navic ty telefony nakupuji MNOHEM vyhodneji nez bezni obchodnici),se jim to vrati i se zlatym prasatkem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

prodávají to tak kvůli nalákání zákazníků, samozřejmě pokud je to nějaký nový typ telefonu dostanete k tomu taky pěknou smlouvičku alespoň na dva roky a měsíčním placením tak 500 kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Jasně, že to nedělají z lásky k zákazníkovi, nýbrž k penězům. Bohatě jim všechno přeplatíš za dobu trvání „smlouvy“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To ze cenu telefonu v prubehu mesicu bohate zaplatis o tom se snad zminovat nemusim, ta jedna koruna se plati proto aby to nebyl dar a tu dan si musel zaplatit zakaznik… Je to proste minimalni mozna cena (aby to nebyla nula), je to tzv. „symbolicka jedna koruna“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Má to několik důvodů.

  1. Nevydělávám na jednotlivém prodeji telefonu, ale na službě s tímto prodejem spojené. Pokud vezmu v úvahu veškeré náklady, tak ten výdělek není tak velký jak se uvádí, ale výdělek je slušný.
  2. Daňové zákony mi ukládají prodávat a ne darovat. Takže se dá za 1,– Kč, což je pro spotřebitele výhodné a teď záleží jaký tarif si vybere. Čím dražší tarif tím i dražší telefon za 1,– dostanu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek