Pokročilý

Proč z prasklé hadičky u umyvadla neustále stříká studená voda?

Pravěpodobně mi praskla hadička na přívod studené vody u umyvadla. Stříkající vodu lze zastavit pouze vypnutím přívodu studené vody. Tímto je však vypnutá voda pro celý byt.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dole pod umyvadlem by měl být samostatně pro každou vodu uzavírací ventil.

Další odpovědi:

Zlatý

Položil jsi otázku a zároveň sis na ní odpověděl. Je logické,že z prasklé hadičky bude,pokud není zavřená,stříkat voda.Smysl mi tedy uniká. Když tedy umíš,hadičku vyměň,když ne,zavolej instalatéra.

Zlatý

kdybys tu vodu nevypnul, tak by stříkala dál !!
je potřeba prasklou hadičku vyměnit !!
Doplňuji:
tak jsem ho taky našla :)

Zlatý

Pokud hadička není připojena na vodovodní řad přes samostatný ventil, ale přímo na vedení, tak hadičku něčím obal a pořádně stáhni. Možná by pomohlo na chvíli zavřít vodu v celém bytě, počkat až voda vyteče z praskliny, osušit a třeba izolepou a provázkem pořádně utáhnout. Voda sice bude potom stejně kapat, ale nebude stříkat. No a vodu v bytě bych si do opravy zapínal jen na chvíli kdy ji budu potřebovat. A rozhodně zavřít na noc, na odchod do práce apod. Vytopený soused není nic milého.
Nicméně - hadička bude na svém ventilu - stačí ho zavřít (pokud ho nezanesl vodní kámen).

Jak odpovedet na Vasi otazku: Proč z prasklé hadičky u umyvadla neustále stříká studená voda?

Zrejme pro to, ze je v ni voda pod vysim nez okolnim tlakem, a prasklina v hadicce je dostatecne velka aby ji mohla voda strikat.

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

ale nezapomeň upozornit sousedy, jestli například neperou a nevaří já měla velký problém při vyměně bojleru, když se měla uzavřít voda a cikáni prali :))

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.