Avatar uživatele
Banzáj

Proč z bankomatu vylezou vždycky čisté, vyžehlené bankovky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? štamgast, Poklička před 4092 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Oběživo z prověření banky bank, tedy ČNB opečovávají jen některé filiálky obchodních bank. Na počítárnách zpracovávají především peníze z kazet tzv. nočních tresorů, které využívá zejména maloobhod. Tržby se zde třídí, přepočítávají a je kontrolována kvalita bankovek – nahrazovány bankovky poškozené a příliš opotřebené. Překvapivě je to činnost někdy až nechutná a nebezpečná, protože bankovky jsou často umazané, všemožně zapáchají a jsou infikovány viry a bacily. Zkusil jsem to na vlastní kůži, když jsme po rozdělení republiky oběživo kolkovali. Čidla v bankomatech vyžadují bankovky v dobré kvalitě především kvůli riziku lepivosti a nesprávného rozlišení kusů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

protože ty zmačkané by se tam nevešly ,jak by prolezly ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

Protože se ty bankovky tím, jak lezou do toho otvoru vylisují. Ale vsadím se, že do bankomatu jdou bankovky i předtím přehlé napůl nebo složené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Matthew

Né ale vždy je to pravidlem. Třeba já když jsem si šel poprvé vybrat z účtu svoji první vydřenou dvoutisícovou bankovku, vyjela mi téměř celá roztržená. Musel jsem do banky a vyměnit. A nestalo se mi to poprvé. :) Jinak jsem si vždycky myslel, že se především do bankomatů dávají do oběhu nové bankovky a nejspíš to teda asi není úplně pravda po tom co zde čtu . :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek