BlaBlaBlána

Proč weby s filmy online vkládají prohlášení o neporušování autorských práv?

Na webech s možností shlédnout filmy/seriály online je často napsáno toto nebo podobné prohlášení:

Provozovatel webstránky nenese odpovědnost za porušení autorského práva , z důvodu, že žádné video se nenachází na jeho serveru a nemá možnost si ověřit dodržování autorského práva ze strany jiných provozovatelů webstránek , kteří tato díla zpřístupňují . Vložené odkazy jako takové mají pouze informační charakter.

Chápu že se tak chrání… Ale není to zbytečné, když to stejně byli oni, kteří na ten web na který odkazují nahráli to video? Kdyby to nebyli oni tak z přehrávání těch videí dostane všechny výdělky původní uploader…

Odpovědi
ivzez

Protože se jejich majitelé/provo­zovatelé domnívají,
že díky tomuto prohlášení nebudou postižitelní…