já nic nevim

Proč vztoupila Francie do 1.světové války?

Dějiny

Odpovědi
martiveta

Nedá se říct, že by Francie vstoupila do války na základě vlastního rozhodnutí. Ve skutečnosti Německo vyhlásilo 3. srpna 1914 Francii válku, což jim tak trochu nedávalo na vybranou.
Jiné je to však například v případě Velké Británie. Ta do války vstoupila, když německé sbory vpadly do neutrální Belgie. Velká Británie totiž byla garantem belgické neutrality, a proto okamžitě vyhlásila Německu válku.