lukas.zmizik

proc vznika nevrazivost vuci straznikum MP kvuli botickam a odtahum?

a proc je to mnohdy vnimano jako sikana slusnych obcanu?
nebo je na tom neco spatne, kdyz nevhodne parkuji , ze dostanu pokutu?
Doplňuji:
WeeBear: ja si to neumim predstavit u vas, ale jednou sem byl nucen nechat vetsi auto pres vikend na miste, ktere bylo celkem prazdne, ale ne tak, abych parkoval mimo zakon. prijdu v pondeli a moje auto je obestaveno tak, ze jsem nemel sanci vyjet, nedovedu si predstavit, jak by se tam dostali napr. hasici…

myslim, ze vsechno ma sve meze…

Nejlepší odpověď
WeeBear

Když budu mluvit za sebe, tak mě nijak neštve, když dostaneme pokutu, či botu.

Ale! .. Vadí mi, když to udělají u nás na přeplácaném parkovišti – večer není místo a lidé parkují kde se dá. Ráno část lidí odjede do práce a přijdou strážníci MP a rozdají botičky těm, kteří zůstali a neparkují dobře. Myslíš, že všichni uznali, že je přece jejich problém, že odjeli z práce v deset večer a neměli kde zaparkovat? Ani omylem. Pokutu jim zezačátku pár lidí zaplatilo, ale po opakovaných pokutách začali být nepříjemní.. Mluvím o extrému, ale přecejen i díky tomuto vzniká jistá nevraživost.

Pokud však pokutují správně, nevidím v tom až takový problém. Nějaká pravidla platit musí, na silnici obzvlášť.
Doplňuji:
Co se týče hasičů, máš zcela jistě pravdu, avšak z druhé strany nikdo neparkuje na žlutých čárách, nikde nejsou zákazy, nikdo nic neporušuje. Lidé parkují co nejvíc u kraje, i v úzké vozovce vedle sebe projedou dvě auta, tudíž tohle bych moc neřešila. Tím spíše chápu lidi, kteří jsou na MP vysazení – v negativním slova smyslu.

Další odpovědi
tom004

Myslím si,že Městská policie není od toho,aby měřila rychlost,dávala botičky a vyvíjela podobně nesmyslné aktivity.Jejich práce je,podle mne,v ulicích města,kde mají chránit majetek a občany,aby nedocházelo ke krádežím,přepadením ap.,a ne suplovat státní policii. Určitě by se snížila drobná kriminalita.Občané vidí neradi,když se jejich daně investují do aut,botiček,ra­darů,zbytečných platů,se kterými si strážníci hrají na „super“ policajty,místo toho,aby je bylo vidět na ulici,kde je jejich skutečná práce..

venkovan

Pokud si pamatuji, městská se má starat o pořádek v obci, a ne nalepšovat rozpočet obce, tak jak se stává. A protože řidiči jsou nejlépe postižitelní, zaměřují se na ně. navíc velmi často jim schází nadhled, čsato až groteskně vyžadují plnění silničního zákona. Nicméně v četných případech botičky schvaluji. Mnoho řidičů zkouší co se dá. Ale zas, mělo by to být s rozumem. Mne třeba odvezli auto (soukromou firmou kterou doprovázel měšťák) za to, že jsem přehlédl dopravní značku která byla špatně umístěna. Byla to blbost – příště se lépe dívám a taky musím víc popřemýšlet, proč v celé řadě aut je najednou dost místa.

lukas.zmizik

no a jaky je rozdil, kdyz vam da boticku za spatne parkovani mestsky policajt nebo statni policajt ??