annas

Proč vzácný japonský meč Kusanagi nesmí spatřít žádný smrtelník?

Jde o legendu, nebo o skutečnost?

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.ka­tana.cz/Kusana­gi-%e2%80%93-legendarni-mec-Japonska-vypis-clanek-25.html

Další odpovědi
vagra

Opravdu krátce-Proč vzácný japonský meč Kusanagi,který patří mezi Japonské korunovační klenoty, nesmí spatřit žádný smrtelník?
Protože s velkou pravděpodobnos­tí,takřka hraničící s jistotou,ne­existuje.Dopo­sud jej totiž nikdo neviděl.Japonci však věří,že je ochraňuje.
Přikláním se k názoru,že se jedná o velice obsáhlou a pro mě ne nezajímavou legendu.

Zdroj: různá literatura o chladných zbraních