zvonisek

Proč vysychá naše planeta? Proč vysychá spodní voda?

Mohou tomu lidé zabránit? Nesou na tom odpovědnost?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pevnina jako taková vysychá. Klesá hladina spodní vody.
Kepler se z moře také nenapije a nezalije zahrádku.
Mohou za to klimatické změny na naší planetě. Ano ke změnám klimatu docházelo i dříve, ale málokdo to přežil.

Další odpovědi
Kepler

Země nevysychá, voda se nemá kam ztratit. V souvislosti s globálním oteplováním se jenom posouvají oblasti s největšími vodními srážkami. Vypouštění skleníkových plynů člověkem má na to jen částečný vliv. Ke změnám klimatu docházelo i dřív a docházet vždycky bude.

Klaproth

Planeta nevysychá, celkové zásoby vody na Zemi jsou stále stejné. Mění se pouze jejich umístění. Ano, můžou za to lidé.

Drap

Co je to za nesmysl, planeta nevysychá.

anonym

Koukám, že jsi ještě nepochopil,že za to mohou lidé.Pokud vezmu jen naši českounzem, tak za 27 let po revoluci nám ubylo tisíce hektarů zemědělské půdy zabetonování, zaasfasltováním či postavením různých hyper,supermarketů a v neposlední řadě i postavením zrdcadel na elektřinu.
Tato pūda vsakovala vodu a tím se tvořila i spodní voda.Dneska všechno steče po asfaltu a betonu do řek a odtamtud to zmizí do moří.
A toto se děje ve všech zemích a kontinentech.
Čili vody je stále stejně akorát člověk s ní neumí hospodařit.

postcd

Nevím, jestli tu bude dost lidí, co by věděli, jak to zvrátit.
Ale doporučuje se vodu zachytávat (například sudy/nádrže pod okapem) a pak ji využívat v době sucha. Voda by neměla jít do kanalizace, ale do půdy. Na druhé straně by asi nemělo docházet k erozi půdy.

zjentek

My podlíváme jak střeleni a zachvilu je puda sucha. Tu u nas to robi proto, bo je horko!
Do spodku ale nevidim.

Drap

Nevím kde jsi k takovému nesmyslnému zjištění přišel a znovu ten nesmysl posouváš vpřed.