Danina65

Proč vysněný princ vždycky hrká na koni bílém a žádné jiné barvy?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě kvůli tomu, že bílé koně zasvěcovali staří předkové zasvěcovali bohům a bohyním a z jejich chování pak četli budoucnost. Také boj na něm přinášel štěstí.

Proto se bílý kůň, který radí a pomáhá hrdinovi, nakonec dostal i do našich pohádek. Pomohl hrdinovi ke štěstí.

--
V současnosti se tzv. bílý kůň objevuje v reálném životě. Pro získání majetku apod. nastrčí podvodník prostředníka, jedince, obykle „ztracenou existenci“. Tento nastrčený „bílý kůň“ často pomůže podvodníkovi k majetku. Pokud se na podvod přijde, „bílý kůň“ je nedohledatelný, v opačném přpadě skončí ve vězení, které je pro něho záchranou. V tomto případě někdy platí – všeho do času. Pro oba, nebo jen pro jednoho viníka?

Že by strůjce podvodu věřil v pohádkového bílého koně? Ten princi štěstí přinesl, ale musel se i o ně zasloužit.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… bílá je barva nevinnosti,proto bílé šaty princezen,(mi­mochodem,mnoho princů má také bílé šat) a proto taky bílý kůň … ale popravdě > jinej jim nezbyl,černýho si vybral ďábel , tak dobrota si vzala pravej opak (černá a bílá) …