SellLolAcc

Proč vydělává trenér Manchester United 120 000kč „DENNĚ“, fotbaloví hráči, hokejisti, a další profesionální sportovci,

tak strašně moc peněz a takový hasič, záchranář, tak málo? (když riskují své životy pro druhé)
(a těch 120 000 jen k trenérovi, kdo ví třeba někdo vydělává i víc)
PS. nevěděl jsem kam to mám zařadit, tak se omlovám

Nejlepší odpověď
Mapel

Sport je odvětví, kde se točí strašně moc peněz. Takto se prodává talent, který člověk má. Běžná práce je odměněna běžnými penězi a to i záchranáři. Na talent je jiný měřítku. Bude-li mít sportovec zdravotní potíže, tak to musí zabalit, na fotbalovém trávníku zemřelo i několik mladých sportovců. Také opotřebení těla je větší. To je ta daň za ty peníze.

Další odpovědi
anonym

To je docela jednoduché.
Protože je někdo ochotný mu to platit.

MK44

Protože jim ty peníze odevzdáte za vstupné na jejich show, při níž se díváte na reklamy jejich sponzorů. A díváte se, protože se něco děje, něco při čem nemusíte vůbec nic dělat, nebo jen plácat, popřípadě hulákat, ba lze se i poprat nebo něco rozmlátit, něco při čem nemusíte myslet, protože není, co vymyslet, dá se jen držet palce a čekat, jak to dopadne. A když to dopadne, tak to oslavit a být na sebe pyšný, a když to nedopadne, tak se rozčilovat nebo bědovat, buď ne moc, protože chleba stejně levnější nebude, nebo hodně, pokud jste si ještě vsadili, ale bude, na čem potom osvědčit svou erudovanost v tom, jak se to mělo udělat.
Již ve starověku si mocní senátoři zajišťovali přízeň davu tím, že mu zdarma poskytovali „panem et circenses“. Sportovní show je moderní obdobou takový „her“, jen vylepšenou o to, že na nich ti, kteří znají psychologii a umí dobře počítat, vydělávají zmíněné peníze, zatímco na „chleba“ si musíte vydělat sami.

(Tento elaborát na dané téma není zaměřen na tazatele, kterému tímto dávám hvězdičku za otázku, nýbrž na čtenáře, který se pozná.)