Proč všude v hodinářství na hodinách je nastaveno 10:10 ?

Nejen v hodinářsví ale i na netu na hodinkách atd. Na netu to nemůžu najít :)
Doplňuji:
Je to i na digitálním :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Řekla bych, že proto, aby byla vidět značka hodinek. Právě pod dvanáctkou bývá umístěna. Tohle je ten nejlepší „čas“ na její prezentaci.

Další odpovědi
www

I tato otázka tady již byla, zkus hledat zde. Asi na tom netu nebo děláš špatně.
Doplňuji:
Edit: ..něco děláš..
Je potřeba volit správná klíčová slova. Pokud nevíš, co to znamená, dej výraz klíčová slova do Google a čti. Jo, nezapomeň v toho přemýšlet!

Lucijej

Všude ne, v hodinářství u nás hodiny ukazují úplně jiný čas. Možná, že hodinář u vás si na tenhle čas jednoduše potrpí.

beer

Poněvadž se jedná o tzv. hodinářský čas.

M.

V tom případě všude určitě ne, protože jsem si toho ani nevšimla. :)