Lgee

Proč „všichni“ řeší chemii v potravinách?

Třeba mě nikdy po jakékoliv chemii ať šlo o umělá barviva, umělé příchutě, umělých aromat, čínské polévky sem dříve konzumoval denně asi rok a nikdy mě ani nebolelo břicho prostě nic, za to když si vezmu jednu žvýkačku s aspartanem tak mě okamžitě začne bolet hlava, šílené sucho v ústech, bolesti břicha, nemůžu usnout, únava atp.
Dle mě by se měly řešit jen umělé sladidla protože to je jediná hrozba co skutečně je, ostatní chemie je prakticky naprosto neškodná (vyjma umělých barviv o těch se dá ještě polemizovat)

Odpovědi
JájsemRaibek

Neříkej všichni. Já ne.

Šidlo

dobre tomu rozumiem:

podľa vašej osobnej neznášanlivosti umelých sladidiel chcete, aby sa riešili len oni, lebo ak vy ste mali na ne zlú reakciu (a na ostatnú syntetiku nie), tak škodia automaticky všetkým?

takže alergici na farbivá, msg a siričitany sa môžu ísť pásť…lebo len vy ste skutočný ukazovateľ škodlivosti aditív.....všetky ministerstvá a čoiky sa majú riadiť vami!

bože do čoho si to dušu dal!

RyuzakiKate

A ty jsi chemik, že prohlašuješ, že je to neškodné?
Teď se ti třeba může zdát, že jsi v pohodě, protože sis na to jednoduše navyknul, ale věř, že i strava má svůj podíl na tom, jak se chováš a ono se ti třeba může zdát, že je vše v pořádku, ale dříve nebo později třeba něco vyplave na povrch… i kdyby to měla bejt jenom slabost, protože vitalita se získává mimo jiné ze stravy. Kdybys byl sportovec, asi bys na čínský polívce nepřežil…
Jak dlouho jsi už nepožil takovouto „polívku“? Jestli si na ni tělo už odvyklo, normálnímu člověku by se měl zkřivit obličej nad přesoleností a umělou chutí. Jeden bývalý partner mi nadával, že mu už nechutná vepřová konzerva, že jsem mu zničila chuťový buňky – nene, naopak jsem mu je obnovila. I to jde :)
A „my všichni“ to řešíme jednoduše proto, že máme rádi svoje tělo a dobrý jídlo. Asi tak.

xxx3

řada lidí dlouhodobě kouří bez zjevných zdravotních následků. Znamená to snad, že je kouření bezproblémové?

Mc Merkurion

… já ji neřešim > já se jí prostě vyhejbám (samozřejmě, když to de) …