Drap

Proč všichni pořád nadavají na vysokou cenu benzinu ?

Dost dobře tomu nerozumím. Už si ani nepamatuji jak je to dlouho, co naposledy stál litr benzinu stejně jako šest vajíček. Myslím, že by měli být všichni jásat.
Vysvětlíte mi to ?
Doplňuji:
Neštve mně ani cena benzinu ani vajec. Slyšel jsem tento názor, a líbil se mi jako vtípek, jako typicky český humor. To srovnání mne opravdu pobavilo. S tím, že se zdražuje a bude zdražovat jsem se už smířil.
Takže se omlouvám těm, které to pobouřilo, byl to opravdu jen vtípek

Nejlepší odpověď
anonym

Já dostala na FB ještě lepší přirovnání.Patrona do zbraně u nás je levnější než vejce.Tak máme prý přestat na politiky házet vejce,ale rovnou je zastřelit,přijde to levněji.No,já si myslím,žezemědělci věděli s dostatečným předstihem,že potřebují od určitého data chovat svoje slepice ve větších klecích.A já se bez vajec celkem obejdu.Těch několik,co potřebuji na pečení mě nezruinuje.Faktem ale je,že mám pocit,že kdyby občané nejezdili auty,nepožívali alkohol a nekouřili,tak tenhle stát už dávno kleknul.Takové daně jaké se odvádí na těchto produktech u nás státu,to je významný příspěvek do st.kasy.Kdysi lidi nadávali,že u nás Rakušáci a Němci v příhraničních oblastech nakupují benzín,potraviny a vůbec lecosy,co jim tady vyšlo levněji.Dnes tankujeme za hranicemi a nakupujeme tam výhodně také všechno možné.Tedy-kdo bydlí výhodně.Já jsem jenom ráda,že je březen a nemusím přez noc do fronty na devizový příslib nebo zájezd do Jugoslávie. :D

Další odpovědi
anonym

Milá bobule, já silně podezřívám Drapa, že než aby ho štvala cena benzínu, tak ho štvou ta vejce.
Marná sláva, taky pamatuji cenu nafty pod 1,– Kč za litr a benzín kolem dvou korun. Tehdy ta vejce stála korunu a křapky padesátník. Jenže jsme si tak nějak líně zvykli na to, že co se k nám doveze, ceny vyšší mít může. V tom případě sklapneme a držíme pusu i krok. Bez ohledu na skutečnost, že ve světě jde cena ropy dolů a u nás se neustále zvedá.
Zato u vajec je to jiná. Tady si jich valnou část dokážeme vyprodukovat. No a pohled na to, že by naši producenti vajec (drůbežárny a farmáři) najednou měli vydělávat víc, to je prostě pro spoustu lidí nepředstavitelné.
Že by zase česká nejryzejší vlastnost ZÁVIST a její družka nepřejícnost?
Uvědomme si, že růst ceny v jedné oblasti automaticky přivodí růst dalších cen. I to vejce zřejmě má vyšší náklady na to, než ho slepice snese, než před třiceti lety.

Hykam

Mám kamaráda a ten tvrdí: „Mě s cenou benzínu nenase*ou, já beru vždycky jenom za 300kč“
Takže ne všichni nadávájí 🙂

Bobule

Protože člověk, který auto denně potřebuje ke své práci ale i mimo ni se raději bez vajíček obejde a holt je prostě nemá, leč bez benzínu, auto nejede, tím pádem člověku, který s ním práci vykonává, klesne příjem, nebo ho i ztratí. Neboť třeba náklady, převyšují příjmy.
A to říkám, jen lidi, kteří to auto potřebují.
Já autem najezdím denně skoro 100 km, někdy samozřejmě méně, někdy více. Pokud se cena nafty pohybovala ještě před rokem na nějakých 30 korunách a najednou je to 38 za litr, tak mě samozřejmě s..e, když nedávám za plnou nádrž tolik a tolik, ale o dost a dost více. Tím pádem musím zasahovat hrubě do svých příjmů, které jsem měla úplně na jiné věci. Příklad : Jezdívám za rodinou na moravu : Kdysi při mé spotřebě na 100/ 9 litru, jsem na dojezd Kladno – ostrava, potřebovala nějakých 1000,– + – samozřejmě, ale pokud dnes mám na ten samý dojezd dávat o 400 víc, tak se mi cesty za rodinou samozřejmě prodarží a tím více mě to štve.