Proč všichni lidi na světě lžou a kradou?

Každý ví že je chybou lhát a krást, heslo… kdo nelže a nekrade okrádá sebe a svoje bližní…, vystihuje pokryteckou konzumní civilizaci, už jenom schází uspořádat veřejné závody v tom, kdo je na světě nejlepší lhář a zloděj?

Nejlepší odpověď
Damiana

Člověče, je mi líto, jakou máš zkušenost a pohled, ale já si nejsem jistá tím, že kradou a lžou úplně všichni. Když budu mluvit za sebe – tak já mám čisté svědomí. A znám dost lidí, o nichž si to dovolím tvrdit též.
Chce to ubrat na čtení novin, čučení na bednu a stahování veškeré světové špíny svým směrem – pak se ti uleví. A hlavně – dělat něco smysluplného a odklopit se lidmi, kteří něco dokázali, o něco se snaží a je s nimi i legrace.
Doplňuji:
obklopit se

Další odpovědi
anonym

Všichni? Ty tedy musíš mít kolem sebe partičku!

led

Otázka sa zakladá na „Lži a nenávisti“
Je vaše tvrdenie v nadpise lžou alebo pravdou?
…samotné tvrdenie v otázke i v doprovodnom texte je klamné tvrdenie. Nemožno tvrdiť o skupine ľudí niečo, ak je v nej najmenej jeden, ktorý odporuje tomuto tvrdeniu. Nenávisť ku klamstvu nemožno založiť na vlastnom klamstve… alebo popierate vlastné tvrdenie „všichni, to jsem i já – všichni lidé lžou, mne nevynímajíc, lžu taky“?
„Každý ví že je chybou lhát a krást“ krásne slová… Zlodej i klamár vie, že v prípade chytenia bude potrestaný, ale… vždy sa tak stane?
Treba rozlíšiť klamstvo a klamstvo, krádež a krádež… nehájim podvod,…
uvediem príklad:
istý pracovník mal vykonať do stanoveného termínu prácu, vzhľadom na skrátenie ním požadovaného času objednávateľom, sa pracovník dostal do časového stresu. Každú chvíľu sa rozptyľoval otázkou „koľko je hodín“, odpoveď bola vedome klamnou uviedla čas menší ako skutočný. Pracovník prácu stihol ešte aj s rezervou. Bolo toto klamstvo chybou? Veď keby vedel, skutočný čas, myslíte, že by to stihol? Nie, vystresoval by sa tak, že by nebol toho schopný. A hneď tu máte verejný závod „kdo je na světě nejlepší lhář a zloděj“, ktorý sledovalo množstvo prítomných ľudí s rozporným názorom na klamnú informáciu. Vtedy klamstvo a krádež času pomohli. Prirodzene, nemožno to brať ako pravidlo.
„Lhát a krást se nemá“

pl4toon

To heslo je spíš černý humor. A že ti společnost připadá pokrytecká znamená, že ji nechápeš. Kradlo se vždy, kradlo se všude, bez ohledu na společnost a její stupeň vývoje. Už pravěcí lidé si vzájemně kradli úrodu, úlovky, kožešiny. I kdyby za krádež byly tresty smrti, stejně se bude krást. Lidi jsou zkrátka lidi, s tím nic nenaděláš.
Chraň si to co ti patří a nehudruj :D

annas

Určitě ne všichni, ale mnozí.

Jen stručně, protože by se dalo na to téma napsat mnoho a mnoho …

Bída z lidí lotry činí, vlky z lesů žene hlad,“ zpívali Voskovec a Werich v Baladě z hadrů. Je to tak? Kradou jen ti, kteří nemají nedostatek? Někdy ano, ale dostala bych se někam jinam …

V našem městě se rozmohly noční krádeže v rodinným domech. Zloději se naučili nějakým fíglem rozmontovat plastová okna a snadno se dostat do přízemních domů, a celý byt prošmejdit . Majitelé klidně spí a ráno jsou překvapeni … Zatím se ví, že jde o dva muže … pátrání nepřináší výsledky … Bez dalšího komentáře …

Ale zaměřím se spíš na opačný extrém.

Těžko říct, která slova by ve své písni volili dnes V+W. Vždyť mnozí lotři nemají í bídu ani hlad. Mají všeho dost, a přesto okázale pohrdají dobrými mravy a dostávají se do rozporu se zákony. Platí, že kdo má hodně, chce ještě víc? Řekla bych, že jde o chamtivost, dotyční chtějí dokázat, že umí vydělat peníze, ale že je získali nepoctivě, to neřeší. Nejde jim jen o majetek, ale o jakousi prestiž. Třeba politik – má dvě lukrativní a dobře placená zaměstnání, zřejmě se řídí první části Masarykových slov – nebát se… ale co ta druhá část?

Kdo lže a krade, do pekla se hrabe. Pomyslné peklo, ztráta sebeúcty, chybí morálka … negativní vzory, jindy je někomu někomu lépe ve vězení, protože se neumí o sebe postarat …

Tak mě napadlo, že i reklama v TV považuje krádež za normální, i když jde jen o krádež knedlíčků z polévky … vždyť nakonec jediný nevinný je napomenutý… tak je to i v naší společnosti … Lež, podvody mají často náskok před pravdou …

Všichní vědi, že lhát a krást se nemá. Ten, kdo to nedodržuje, podvádí sám sebe..ale to mu nějak nevadí … Kdyby i nevěřící lidé dodržovali boží přikázání (pominu ty 3 první), které jsou jakýmsi morálním kodexem, bylo pro všechny stejné měřítko atd., bylo by líp … snad …??? Co všechno je pro to třeba udělat?

Napadla mě slova Immanuela Kanta o morálce:

„Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím obdivem a úctou, čím častěji se jimi zabývá: hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně“.

Jsou to jen pouhá slova, takových už bylo vyřčeno..!!!

Doplňuji:
Oprava: Kradou jen ti, kteří mají nedostatek? … domů a … je někomu lépe …boží přikázání, která jsou …jimi zabývám…

anonym

Brzdi v takových tvrzeních. Není pravda, že všichni lidé lžou, ani že kradou. Otázkou v takovém případě je, kde se pohybuješ a mezi jakými lidmi žiješ. Ještě za první republiky bankrotáři ztráceli čest a než by něco takového připustili, tak se raději zprovodili ze světa. Podvodníci a zloději byli vždy klriminální živly. To, že něco špatně pochopili naši politici, je zjevné hlavně v posledních dnech.
Pokaždé se najde ve společnosti někdo s mizernou morálkou. To ale zdaleka neznamená, že podle jedné prašivé ovce lze označit za vadné všechny ostatní.
Když říkáš, že kradou všichni, lžeš a kradeš snad i Ty? Zřejmě ne, jinak by ses neptal.

zjentek

protože dělají, co vidí, co je přirozené. Mají strach s něčím jiným začít u sebe. To je ten impresionismus- až oni, tak já taky. Takhle já nežiji a ani by mě to nebavilo, to musí být hodně velké trpění, utrpení ,)

johana 56

Za sebe a spustu dalších lidí ve svém okolí si dovolím tvrdit,že ne každý člověk lže a krade.Pravdom­luvnost není potřeba dávat okatě najevo,tato vlastnost se stále častěji setkává s negativním ohlasem.Naopak lež se musí obhajovat,aby z ní pravda byla.Zloděj,který musí s důsledky svého počínání počítat,se přesto pokouší mít z krádeže prospěch.Zde se nabízí možnost,zda ajakým způsobem jsou potrestáni všichni viníci.Záleží na mravních hodnotách jedince,zda ho těší úspěch získaný vlastní píli nebo dává přednost lehce nabytému.Nelze proto použít na všechny stejné pravidlo.
Doplňuji:
„spoustu“

anonym

Pokud jsi to nezaregistroval, tak nejvíce kradou ti, kdo mají hodně a chtějí ještě víc.Vždyť to vidíš na naší politické scéně.Mají 2–3× větší výplaty než pracující lid, ale oni MUSEJÍ MÍT JEŠTĚ VÍC.

bolak

to lhaní sis tam přidal ne? „kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu“ tak zní to heslo, a dává to celkem smysl, nebo ne? ;)

Doplňuji:
ocko :D..ty čistá duše :))

pardon, já si to nemoch odpustit, když jsem si při čtení tvé odpovědi uvědomil, čím se vlastně živíš :D xD

anonym

Já nekradu, to teda pardon, ale lžu jako když tiskne, mamce, že mi je ok.

marci1

Zajímavé názory k tématu :http://diskuze­.libimseti.cz/kdo-lze-ten-i-krade-736788

Reezo

Ahoj, bohužel je to tak. ne každý sice krace, ale je pravda, že každý lže na světě. Je dokázáno, že během rozhovoru, lidi několikrát zalžou. nemusí se jednat o závažnou lež.

zjentek

soudě dle tvých dotazů, přijde mi celkem přirozené, že si tady velmi rychle vytváříš další „partičku“. Bude to „partička“, která žije tím, co ti vadí a rozhodně to nebude chtít měnit, jak by jsi si přál, tudíž tvé vize budou na závadu a dále moralizovány ..asi už jsi pochopil, že plakat lépe situovaným je ve „společnosti“ pověstný „špatný hrob“, neztrácej čas a jdi na to od lesa ,)

led

" to musí být hodně velké trpění, utrpení ,)„
mnohí z nich si to ani neuvedomujú, práve preto, že "robia len to čo vidia“

zjentek

no právě ..jak si můžu uvědomit, že trpím (mám malou duši), když jsem čistý život plný lásky nezažil ..někdy už to věčné vztekání se je vlastně trpění ,) ..což se mě mimochodem netýká, i když to tak může vypadat, protože určitým typům zde píši, co píši (všichni víme). Jenže právě jim je třeba otevírat oči a připomínat, jak a čím společnosti a sobě škodí, jelikož:
"mnohí z nich si to ani neuvedomujú, práve preto, že "robia len to čo vidia""

led

Celý problém sú známe 3 opice – zavreté oči, zakryté uši a nemé ústa – všetkých okolo „Mňa sa to netýka…“
Ak sa náhodou niektorá z Troch.opíc pozabudne a ozve sa, ostáva to len medzi ňou a páchateľom, ostatní mlčia. Podobne je i na internete, drzosť a klam na verejných fórach nepozná hraníc. Označiť riadnych užívateľov ako „internetová lůza“ to môže naozaj len… (zaujímavé že jeho svedomie zjavne netrpí)