slipknotak

Proč všichni křesťané milují a ctí Ježíše když Ježíš neříkal milujte mě, ale milujte se navzájem.

což jenom poukazuje na to jaký je náboženství jeden velký nesmysl. Lidé by měli věřit v boha v něco přece věřit musíme ale náboženství je přeci hloupost. Jak říkávala moje stará paní učitelka: náboženství vzniklo již dávno jako strašák na lidi k získání moci ( nekdo si vyymslel ze ho buh potresta kdyz se mu nepodridi a ze kvuli tomu mu malem shorel dum, drive nebyli lide tak inteligentni a rozumni aby si to uvedomili a zustalo to dodnes) něco pravdy na tom je.
Doplňuji:
na tuto otazku asi neexistuje odpoved…je to moc kontroverzni tema

Nejlepší odpověď
annas

Nemusíte věřit. Vaše věc. Pokud nejde o fanatismus, víra nikomu neublížila. Daleko horší je, jak s myšlenkami zacházejí její vykladači a využívají je třeba ve svůj prospěch …

Berete náboženství jako něco, co vám pomůže rozšířit obzor. Vzpomeňte si na literaturu, křesťanské symboly, přirovnání – pomohou pochopit často pochopit myšlení ostatních. Vždyť i proletářská poezie využívala symbolů Krista, znáte pojem Kristova léta … Slavnost Velikonoc… Nebo Desatero – pravidla morálky, kdyby lidé přikázání dodržovali…

Bůh se objevuje v trojjediné podobě – Bůh otec, Bůh syn a Duch svatý. Ježíš umřel na kříži za hříchy lidí, milvoal je, ale netoužil po slávě, proto jeho slova…

Přečtěte si další názory na náboženství. Třeba vás některé zaujmou.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=n%C3%A1bo%C5%BE­enstv%C3%AD&sa­=Vyhledat#987

Další odpovědi
AnnMary

Zdravím! Za prvé tvrdit o náboženství, že je nesmysl je podle mě známka pouze toho, že nevíte o co jde – vycházíte jen z toho co jste někde slyšel, nebo co vám někdo řekl- nevyčítám Vám to, ale nejdřív se pořádně informujte a pak něco tvrďte.

K Vaší otázce – Doplním Vás: Ježíš říkal – „Jako jsem já miloval vás, tak i vy se milujte navzájem.“

Ježíš je pro věřící spasitelem, vykupitelem, zachráncem – milují ho, ctí ho a důvěřují mu a to ne proto, že by jim to někdo říkal nebo nařizoval je to jejich čistý pocit lásky (abych to nějak zjednodušeně vysvětlila – je to podobná láska jako k otci).

Náboženství má dlouho historii – církev vznikala již za Ježíšova života – Svatý Petr byl prvním „papežem“. Jistě, když církve nebyla v těch správncýh rukách – byla zneužívána a zastrašovala lidi, ale také zachrnálila mnoho lidí,zachránila jejich „mysl“.

Víra je záležitostí každého osobně, není to jen o chození do kostela v neděli je to o "pocit? uspokojení, pocit lásky, naděje, síly, rozumu.....

Náboženství (víra) má smysl! A hlavně v dnešní době.

Bůh je a bude.

Doplňuji:
Oldovi: V Bibli se o pekle mluví, ano. Ale v Bibli jsou jisté náznaky – a já si to osobně také myslím – že v pekle nikdo není.

(Peklo je v Bibli charakterizováno jako „pláč a skřípění zubů“)

Bůh všechny miluje, ať už jsou jací chtějí ať věří či nevěří. Chápu vás všechny, kteří víru neznají, neví co to je a těžko se to vysvětluje. (Je to jako kdyby jste chtěli vysvětlit člověku, který nikdy nepoznal líbání jaké to je, nebo člověku, který nikdy neviděl sníh říct jak studí…)

Jestli to působí, že někomu něco vnucuji, tak to se omlouvám to nechci. Chtěla bych (i když je to velice těžké, pomoci vám alespoň malinko víru pochopit).

Víra tolika lidem pomohla, nedokážete si představit, co zmůže, když člověk vážně věří.

K otázce co je s Hitlerem a jemu podobným vážně nevím…ale myslím si, že každý jsme člověk a každý máme tu možnost lítosti (tím, se těchto lidí nechci zastávat ani nic tomu podobného!) a lidé, kteří žijí např. v klášterech a jsou téměř bez hříchu co s timi? Je možné, že jsou ve stéjném „ráji“?

Podle mne to možné je. Ale kdo ví.

Když už člověk v Boha nevěří (a to ať z jakéhokoliv důvodu) je to absolutně jeho věc – jeho právo – a to mu nikdo nikdy nevezme.

Je to jen obrovská škoda, neboť nemáte představu o tom, o co přicházíte.

Nerada bych působila jako nějaká fanatička nebo něco podbného jen bych vám všem chtěla říct – víra je něco, co bych každému přála poznat.

Kdo má tu možnost je nejšťastnějším, kdo ne, měl by to zkusit ať později nelituje, a kdo to odmítá – tomu se Bůh postaví do cesty v jené formě – když budete mít oči otevřené uvidíte ho.

Hezký večer

led

Myslím si, že ste nepochopili význam týchto slov, počuli ste len ich zvuk.
Miľujte sa navzájom = žite v pokoji, v mieri, v láske v tejto dobe vojen, zrady, vášní a nenávisti…
Trochu kriticky. Všetci kresťania, alebo všetci veriaci kresťania? Myslím, že skutočne veriaci kresťania (je ich málo) miľujú a ctia Ježiša. Tí ostatní,len krstení, rozprávajú o láske a pokoji ale ničinia tak.
Náboženstvo (nielen kresťanské) v dobe svojich začiatkov bolo vždy pokrokové, hnalo vedomie ľudí vpred. Až neskôr po získaní nových vedomostí, staré náboženské tézy a pravdy začali zaostávať, až sa náboženstvo stalo brzdou.
Tak a teraz ma môžte v mene pokoja aj ukrižovať…
Slipknotak,
vaša pani učiteľka nemala až tak pravdu, naboženstvo vzniklo ako potreba človeka až neskôr prešlo v hrozbu.
AnnMary,
akoby som počula slová mojich priateľov mníchov… Čo je to, to Peklo? Nepochopila som
Olda12,
myslíte, že len strach z budúcnosti, donúti človeka konať dobro?
…sa ľudia z nedostatku matérie (peňazí na obživu) utiekajú k duchovnu, veď práve vtedy má náboženstvo žatvu, ľudia hľadajú záchranu aspoň vo vedomí.
Nechajte ľudí hľadať svoju cestu, poraďte, pomôžte, ale nekopte im priekopy a nestavajte prekážky…

olda12

Bylo by dobrý kdyby to „něco“ existovalo,ale co by se pak dělalo v pekle s lidma jako třeba Mengele,nebo Haim. To snad nikdo jim nemůže způsobit rovnocené potrestání,když umučili tisíce lidí,prováděli zvěrstva s lidima,jen proto že mohli. A nebo zas lidi co se zřekli materializmu a vrhli se jen na duchovno co s nima?myslím že z toho budou mít zase jen h..no,já jsu názoru ať si každej dělá a věří v co chce,ale ať s tím neotravuje a neubližuje okolnímu světu

MrGandy

Milují ho, protože byl (prý) seslán na zemi a je to syn boží, Ježíš kristus…

Víra je to, že věříme v něco neoduvodnitelného.

O tom se dá diskutovat zase hodiny…, nedávno byl v televizi dokument ( žadný křesťanský) a tam bylo, jak se člověk nestal člověkem z opice, ale s pomocí vyšších sil… a bylo to různě argumentováno.

Ale náboženství není nesmysl, dříve byli věřící všichni. Islám, židovství, budhismus..