Araxis

Proč vše musí zachranovat ženy?

Je to spíš úvaha.Všude čtu návody na to jak posilnit vztah nebo zachranit manželství.Shrnu to do pár vět.Udělejte muži skvělou večeři,pořádný steak,kupte si sexy prádlo,neptejte se ho na peníze,upravte se,zatančete mu striptýz…No jo ale co chlap?Ten může pouze koukat?Kde je ten den D,co žena příjde z práce,ověšená taškami s tou flakatou masa,poslat děti na večer k babičce,od kadeřníka,pedikéra z luxusního obchodu s novým sexy negližé,uvařit,za­palit svíčky a ještě muži zatančit na klíně?Myslíte že je to fér?Muž neuděla za ten den naprosto nic,jen se potom může pochlubit jak to všechno klape.
Mě by vcelku vyhovovalo,kdyby přišel s bezva nápadem na společné nakupování,nebo dovolenou,přestavbu nábytku-domu nebo tak něco.To by mě utvrzovalo v tom že mě má stále rád a nepotřebuji k tomu tyhle sexuální hrátky-pro muže zřejmě strašně důležité.Kdyby se role obrátily a na mě doma čekal tenhle dáreček s večeří a se striptýzem,poslala bych ho nejspíš na vyšetření k psychologovi.Jen tu večeři bych mu samozřejmě schválila.Co Vy na to?
Doplňuji:
Ne ne.Mě naprosto tyhle návody připadají povrchní.I kdyby tak stejně kazdé ráno vstanete a přemýšlite zda dnes budete mít co do pusy,zaplatit složenky a děti jestli budou zdravé.Zda opravdu s Vámi Muž tuto cestu každodeními starostmi zvládne a jestli to nenechá pouze na Ženě.O tom je myslim ta vychladnutá jiskra ve vztahu dvou lidí.

Nejlepší odpověď
iceT

Já doma zapálit svíčky,tak mě mladej řekne,ať je zhasnu nebo že ještě vyhoříme.
Snad ani nejde tak o to,jak zachraňovat,ale proč vlastně zachraňovat,jestli to má vůbec smysl.Muži jsou pohodlná zvířátka,nechtějte po nich romantiku.Pokud je vztah vyhaslý a lidi spolu nic nespojuje,tak proč utrácet za krajkové nic,když některej chlap stejně nepochopí.Než ze sebe dělat šaška a čekat,že to chlapa nakopne,není lepší si raději promluvit?

Další odpovědi
quentos

Vaše úvaha je úplně stejně jednostranná jako uvedené články, akorát v opačném extrému.

huxa

Co? Že ženy akorát dokáží číst takové s prominutím píč*viny a kdyby byl někde na mužském serveru článek s názvem „Jak zachránit manželství“, autor by se šel oběsit, neboť by ho nikdo nečetl a víš proč? Neboť pětina manželů je takových těch zabedněných ignorantů, kteří si myslí, že je všechno v pořádku, dokud mu žena nepřinese papíry k rozvodu a pětina manželek je hysterek a hned, jak s nimi manžel nechce jít nakupovat, myslí si, že je už nemiluje. Ještě potom je pár procent párů, kteří se přestanou milovat a nakonec se všechny tyto tři případy manželství rozvedou. Zbytek si prostě žije ve štěstí i v neštěstí, tak jak si to slíbili.

marci1

Tyto úvahy by opravdu neměly být jednostranné. Největší chyba je, že když jsou lidé zamilovaní, tak by jeden pro druhého udělali téměř vše. Zamilovanost je super, do té doby, než spolu začnou žít, uzavřou manželství a přijdou děti. Důležité je, hned od počátku společného života si ujasnit, jak to všechno bude probíhat. Vše doma nemůže dělat ani žena ani muž ( a vůbec už ne, když chodí do zaměstnání ). My to máme v pohodě, já udělám tamto, ty udělej ono, rychle to bude hotové, všichni budeme spokojení a budeme mít čas na sebe i rodinu a všichni budeme v klidu, pohodě a nebudeme nervózní, že něco nestíháme. Pokud práce v domácnosti a děti leží jen na jednom partnerovi ( ať už je žena nebo muž ), tak to opravdu přestává klapat a partner se ohlíží jinde a po jiných. Pokud se sejdou průměrně inteligentní, rozumní lidé, tak mohou spolu žít v úplné harmonii. Jen musí chtít oba. 🙂

www

Souhlasím s tebou.
Aby se žena štvala a ještě měla převádět tyjátr na obveselení manžela, je blbost!
Toto může dělat ta mladá, co má starého kozla, on ji živí a je to jediný její úkol.
Běžná manželka klepe stejně jako chlap a domácnost má mít jakási, byť nepsaná pravidla. Po uštvané ženě nemůže nic takového normálně smýšlející chlap přece chtít!
Jde o toleranci, dělbu domácích prací, rozdělení povinností ap. Ale žena, která do toho svazku sama, bezhlavě vleze, si to částečně zaslouží.
Názor

bolak

Protože muž je dokonalý?

Nevím, jenom tak hádám ;)

mosoj

Mohl bych se urazit, ale vím že to nemá smysl. To že tvůj muž nic nedělá je jenom a jenom tvoje věc !!!!!!

ponovotny

čtěte raději dobré knížky
Doplňuji:
k tomu aby tyhle návody nebyly povrchní, tak by jste musela hovořit o sobě a ne o tom co čtete v časopisech. Z vašeho doplnění je zřejmé, proč je dobré se chovat k mužům hezky a jestli vám to nevyhovuje, můžete být raději sama a při té příležitosti se třeba organizovat v nějaké feministické organizaci. Život je bohužel docela těžký, hlavně ve srovnání s tím jak ho líčí ty přitroublé časopisy. Ale i když jsou věci, které se vám nelíbí, je to nic ve srovnání s tím co si ještě můžete zažít- třeba až vás děti budou strkat do nějakého ústavu. Možná někdy pochopíte, že vyměnit časopis za dobrou knihu není vůbec špatný nápad- natož povrchní

zjentek

ale koho těmi návody ty ženy vlastně zachraňují? Čí zadek ..muže? ,),)

Jsemtady

… protoze ctete odpovedi na otazku kterou polozila zena … nejspis zde a trebas v divcich casopisech kam muzi nepisi a tedy nepokladaji otazky ..
Tezko tedy zene radit „nechte to na nem at vas nekam pozve na nakupy a at navrhne prestavbu“ ve chvili kdy se zena snazi neco zachranit.
Kdyby se tu zeptal chlap tak mu budem radit jak na zenu.
Jenze chlapi se neradi sveruji a neradi priznaji ze neco nezvladaji. A tak se tak casto neptaji. Mno obcas ani nemaji tuseni ze neco neklape. Pokud se nam neco nerekne, tak kolikrat mame pocit ze je vse ok a netusime ze zena trpi vnitrnim „samoserem“ a nerekne nic .. ve vztahu je treba komunikovat.
Jinak pokud uz si chlap chce zenskou vzit tak proto ze ji ma rad tak jak je. Kdezto zena ma pocit ze neco bude jinak, ze ho predela, ze se bude chovat lip a on pak kolikrat ani nevi ze ji neco vadi kdyz to neda znat jinak nez mlcenim. Sme nekdy jednodussi a mame radeji urcitou primost.

zjentek

hádám, že ten, kdo tvoří poradnu svými patnácti sty nicky, není muž ..je to jasné z toho, kolik jsem dostal bodů ,)

ponovotny

quentos- a nebo ty debilozní články takhle na ženský působí a ona to tak cítí ;)

Lucijej

fuj, bolaku!

bolak

pravda smrdí :)