PaJu

Proč vodní ptáci i přesto, že mají poměrně velkou hustotu těla, plavou na hladině jen málo ponořeni pod vodou?

Doplňuji:
Dostali jsme to tak zadané.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Víš jistě, že opravdu mají poměrně velkou hustotu těla? Pokud ano, tak porušují fyzikální zákony.

Další odpovědi
huxa

Vodní ptáci nemají vůbec velkou hustotu těla, resp. svého celkového objemu. Mají duté kosti, mezi peřím vzduchové bubliny, … a pokud se podíváš na fotky třeba kachny, uvidíš, že je ponořena zhruba do poloviny těla.