marcelkacz

Proč vlastně zbořily těch 6 funkčních mostů?

Nejlepší odpověď
marci1

Nevyhovují dopravě na D1. Již bylo zodpovězeno. Viz :http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-na-dalnici-d1-pri-dnesni-uazvirce-bouraji-mosty-jak-se-budou-auta-dostavat-z-jedne-strany-na-druhou
Doplňuji:
Údajně mostní podpěra zasahovala do budoucí rozšířené vozovky.

Další odpovědi
autacek

Zbořily se proto, aby se na některých místech nepostavili již žádné… a ty nové budou širší, tak že se pod ně vejde na každé straně o jeden pruh navíc.

Já se sice domnívám, že by se tam ty 3 pruhy vešly i tak akorát by v těch místech nebyl na kousku odstavný pruh (se kterým se na nových rádobydálnících-rychlostních komunikacích p stejně nepočítá), ale proč by se neutrácely peníze, když je možné si je naúčtovat, že…

P.S. Mosty co se nenahrazují sice byly možná málo využívané lidmi, ale o to více je využívala zvěř pro přechod dálnice…

anonym

Víc vědí starší lidé a napsali o tom do diskuze… http://uloz.to/xnP9WC4M­/documents-zip