sardinie

Proč vlastně Voldemort zabil Harryho rodiče?

Proč je bud nenechal být, nebo se je nesnažil dostat na svou stranu (když byly oba dva tak mocní čarodějové)???

Odpovědi
setapouch

Pro prachy. Kdyby je nezabil, nebylo by o čem psát, nevznikly by filmy…

Rukas

Protože byl posedlý. Chtěl být nejmocnějším čarodějem, co kdy žil. Oni mu stáli v cestě. :)

Mvyletova

Jednoduše. Věštbou bylo řečeno, že jednoho dne jistý chlapec, jménem Harry Potter zabije lorda Voldemorta. Proto tomu – té věštbě – chtěl Voldemort předejít. Žádný nakonec, to byl počáteční důvod.
A Harryho rodiče své dítě chránili, pochopitelně nechtěli, aby Harryho zabil. Byli Voldemortovou překážkou v jeho cestě.
„Jeho rodiče byly mocní čarodějové proč je zabil proč je nepřetáhl na svou stranu?“
Právě proto. Nepřetáhl je na svou stranu, protože byli mocní čarodějové a hlavně, jak chceš přesvědčit rodiče dítěte, aby zabili vlastního potomka? Chtěl by ho zabít stejně. Oni se mu jen pokusili v tom zabránit.

Irisa

byli to mocní čarodějové, to jo, ale na jeho stranu nechtěli ;)

Dochy

V knížce je v jedné části zmínka, že pro něj pracovali. Ale chránili kluka když ho chtěl zabít.