D.A.K.

Proč vlastně umíme chodit???

No,to mě zajímá nejvíc.Proč se vlastně umíme pohybovat???Za nějaké odpovědi vám předem děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Protože lidské tělo je k chůzi uzpůsobeno (kostra,kosti,sva­ly,šlachy atd.), a protože jsme se to dost dlouho v dětství učili. Chodit přece umí všichni živí tvorové z živočišné říše, pokud mají nohy.

Další odpovědi
Drap

Aby jsme se mohli dostat k jídlu. Jinak by jsme se museli pohybovat plazením, což by bylo značně nepohodlné

anonym

Abychom si mohli zajít na WC!

Mapel

To chce trochu počkat až budete probírat vznik života na planetě ZEMI a pak ještě biologii člověka. Pak už tato otázka bude zbytečná.

Čistě komerční odpověď, je, že člověka naučili chodit obuvníci, aby měli práci.

anonym

V zájmu přežití. Je to pro náš druh nejefektivnější způsob přesunu z místa na místo a také nezbytný úkon při lovu či opatřování potravy.