Standaa

Proč vlastně tohle všechno existuje?

Je nějaká VĚDECKY PODPOROVANÁ teorie, proč vlastně existuje svět? Má to nějaký vyšší důvod?

Nejlepší odpověď
annas

Proč existuje slunce, měsíc, hvězdy, svět atd, . jsou časté otázky zvídavých dětí. Je na vaši otázku snadné odpovědět?
Dá se uvažovat? Jste-li věřící – snadná odpověď – Bůh to tak chtěl. Nevěříte-li, tak bereme, že svět nějak vznikl, stalo se, nejde o náhodu. Ani vědci vědci se neshodnou.

Proč existuje něco, proč neexistuje nic? Nic stojí pro něčemu. Neexistenci si nedovedeme představit., ale něco si představit dovedeme.

„Pochybujete-li sami o sobě, opravňuje vás to pochybovat o správnosti vašeho vidění světa, nikoli o světě.““ (Jan Sobotka).

Proto by otázka měla znít, proč je něco takové, jaké je. Proč existujete vy? Odpovídte? Správné je, proč existujete vy takový, jaký jste.

Ke své otázce najdete fundovanou odpověď v knize. Proč existuje svět? – Jim Holt, Nakladatelství Prostor,. Kniha, v níž autor čtenáře „zavede do tajů kosmologie, matematiky, filozofie a teologie, je skutečně napsána jako napínavá detektivka“
http://www.in­formuji.cz/no­vinky/1188-literarni-novinky-proc-existuje-svet-volani-rodu-a-krest-knihy-karla-pacnera/.

Další odpovědi
huxa

Ano. Vědecky je podloženo, že věci nepotřebují mít důvod, aby existovaly, prostě existují.

Agneta

Moc hezká otázka, ke které bychom se měli ještě několikrát vrátit.

Samozřejmě, že to má vyšší důvod !!!

Ale ten rozdíl mezi tím, co by ti to mohl vysvětlit – a tebou (člověkem), je tak veliký – jako mezi tebou a šnekem. Jak mu to chceš vysvětlit?

:DDD