Standaa

Proč vlastně stárneme?

Doplňuji:
gecco, my si netykáme 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Protože se ´opotřebováváme´…
😉
Ty ne?
Doplňuji:
K Doplnění:
;-DD
Tykání patří k běžné komunikaci na netových fórech – to bys už vědět mohl…
😉
Ale klidně mi vykej, chceš-li – já také některým vykám…
😉

Další odpovědi
marci1

„Definice stárnutí dle Hayflicka říká, že stárnutí je neschopnost obnovovat správnou strukturu molekul po neomezeně dlouhou dobu. Chyby se s přibývajícím věkem hromadí, až naše tělo ztratí schopnost jejich efektivní opravy. V „opotřebování“ organismu mají největší slovo takzvané plíce buněk, mitochondrie, a hromadění odpadních produktů. Než se ale zaměříme na teorie stárnutí, musíme poznat několik základních pojmů, zvláště pak „volný radikál". 🙂
Podrobněji ve zdroji :

http://www.zdra­vota.cz/n/proc-starneme

klumprt

Protože tělo nejdřív musí dospět k rozmnožení, rozmnožit se, pak je prospěšné, aby se rodič staral po určitou dobu o potomky a pak ještě případně o pravnoučata a pak už může zemřít, neboť DNA se replikovala, geny předány. Déle udržovat tělo by nemělo význam, proto ho příroda nechává klidně zestárnout.
Kdybychom dospěli a zůstali napořád v reproduktivním věku a vlastně nesmrtelní, došlo by k přemnožení lidstva. (Mnohem rychleji, než se děje teď.) Svou smrtí uvolňujeme místo našim potomkům. Ke smrti se propracováváme stárnutím, což je vlastně postupné zvyšování náchylnosti k různým smrtelným chorobám a úrazům, poněvadž na něco se umřít musí, že.

anonym

Protože od narození umíráme…
to ej náš osud

zjentek

tak na tohle vědci ještě úplně přesně nepřišli ;)

setapouch

Myslis, ze bychom se rozmnozovali, kdybychom zustali od narozeni mimina?

dědapetr

Stárnutí je proces, který se projevuje chátráním tělesné schránky a snižováním efektivity a účinnosti fungování organismu.

honza19hk

organismus má jen omezenou regeneraci.
Ale taky by se mi líbilo stárnout výrazně pomaleji:-)

anonym

Porodní smrt 99 let po narození?Hm,to nezní špatně!

orwell

Proto, abychom mohli umřít. Představu nesmrtelných blbců už ani sama příroda neskousla a tak to takto zařídila.

Kelt

Můžeme to nazvat stárnutí, nebo vývojem. Narodíme se, něco se naučíme, něco děláme, něčím se živíme, možná máme i potomky a když si splníme svůj cíl, tak se příroda postará, abychom uvolnili místo jiným. Nebo by měli být všichni pořád stejní? Stromy, rostliny, zvířata i země, všechno se mění, stárne, vyvíjí se.

Hawajka

Kdybychom nestárnuli navždy bychom byli miminy a svět by byla ohromná nuda…
Nebo když to myslíš třeba od určitýho limitu, dejme tomu 20let, tak to by nám navždy bylo 20, a jako staří bychom nemohli spomínat na to jaký jsme dělali v mládí hovadiny ;D

briketka10

mě vyrobili o rok dřív, ale cítím se tak na
dvacet, jak seš na tom Ty -iv- stejně viď ?
😁

gagaga

rozumove jeste min :p

gagaga

gecco, ja vloni jela takovym " starym " parnickem na Hracholuske prehrade..
a on tak nejak vrzal..kvicel…nebo co..a ja se bavila s kapitanem..a on : no jo..lod uz je stara, opotrebovana…vyroba v roce 1966 ..
a ja hned : jee, tak ta je na tom stejne jako ja ! :)
( stejnej rocnik )..
taky uz mi leccos " vrze " :(

  • iv-

gecco

Hele – já taky…
A taky vržu…
😉

setapouch

Já jsem o deset let mladší, ale taky si občas rád vrznu :D

gagaga

za 10 let budete uz jen vzpominat .., tak si uzivejte, dokavad to jde :p

briketka10

😁