Standaa

Proč vlastně existuje teplota?

Doplňuji:
Teplota spadá do fyziky.

Nejlepší odpověď
arygnoc

teplo je forma energie, ktorou teleso disponuje, ktorú môže prijímať a vydávať.

množstvo tejto energie priamo ovplyvňuje stav/skupenstvo telesa/hmoty, určuje, akým spôsobom sa pohybujú elementy hmoty (atómy, molekuly, akú majú kinetickú energiu).
teplota vyjdruje zmeny stavu tepla v telese/hmote.

všeobecne platí, že teplo/energia všetkých telies nejakej sústavy má takú tendenciu, aby mali všetky telesa rovnaké teplo.
preto telesá s väčším teplom toto vydávajú/vyžarujú a telesá s menším teplom ju naopak prijímajú.

teplo je teda miera energie, ktorá určuje stav hmoty.

;-Q

Další odpovědi
quentos

… a jak byste si představoval předměty a organizmy bez jakékoli teploty???
K doplnění: to je nám jasný, takoví voli nejsme. Gecco tím chtěl spíš stručně říct, ať si uvědomíte základní fyzikální zákony…

Děda Louda

Teplota je vlastnost hmoty.

silesnet

Čím více atomy hopkají, tím vyšší teplota. Teplota je tedy jenom hopkání atomů.

lakomá Barka

Teplota odpovídá kinetické energii molekul a atomů.