Brozma

Proč vlak metra 81–71M na lince B někdy v tunelu hlasitě zasyčí a zastaví se?

Zdarec, Možná jste se s takovou situací setkali. Jedete někam metrem na lince B a najednou když je vlak v tunelu zazní hlasitý sykot a vlak po několika vteřinách po zaznění hlasitého sykotu zastaví, chvíli stojí, Pak znovu hlasitý sykot a vlak se opět rozjede. Sice vím, že ten vlak zastaví řidič, ale proč to někdy udělá? Nevíte to někdo?
Jinak díky moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hlada

Vlak nemusí zastavit jen řidič. Může to být reakce liniového vlakového zabezpečovače. V odkazu jsou popsány případy, kdy k tomu dojde.

Zdroj: http://www.me­troweb.cz/metro/ar­s.htm

Další odpovědi
honza19hk

Řekl bych že to bude ARS. což je druh zabezpečení.Slouží k zabránění nehody a to bu´d protože vlak projel návěst stůj,nebo jede příliš rychle,nebo je překážka na trati atd. Používá se to i na železnicích jako takových nejen u metra.