Nevědomá

Proč vidíme vodu?

Je zřejmé, že barevné předměty odrážejí světlo. Bílý sníh odráží bílé světlo, proto ho vidíme jako bílý. Zelená tráva odráží zelené světlo, proto ji vidíme jako zelenou atd. Proč tedy vidíme bezbarvou vodu (nebo cokoli jiného bezbarvého), když neodráží žádné viditelné světlo?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Voda neodráží žádné viditelné světlo, ale fázové rozhraní kapalina-plyn obvykle viditelné světlo odráží, zejména jeho polarizovanou složku, a proto ho vidíme.