O32

Proč vězni nemusí pracovat??

Doplňuji:
v našich nápravných zařízení.

Nejlepší odpověď
anonym

Protože zajištění střeženého prostoru a hlídání vězňů je drahé, vězni navíc nebyvají vysoce výkonnými a kvalifikovanými pracovníky.
Takže – o jejich práci není valný zájem, případní zaměstnavatelé nejsou ochotni ji zrovna přeplácet a nikdo není ochoten ji dotovat.

Další odpovědi
huxa

Odkud víš, že vězni pracovat nemusí?
Je více typů věznic a i dle toho se mění umístění práce, přesto, vězni si na sebe vydělávají, pokud nejsou nemocní či nemají postižení, které by jim v tom bránilo.

  • věznice s dohledem-pracují mimo věznici; vychovatel provádá dohled minimálně jednou týdně.
  • věznice s dozorem-pracují na nestřežených pracovištích mimo věznici, dohled zajišťuje zaměstnanec vězeňské služby alespoň jednou za hodinu.
  • věznice s ostrahou-pracuje se většinou na pracovištích uvnitř věznice.

věznice se zvýšenou ostrahou-pracuje se na pracovištích uvnitř věznice či v celách.

Také vás jistě zaskočí, že vězni z prvních jmenovaných věznic mají denní vycházky, mohou chodit do kostela a nemusí být 24/7 pod dohledem či ve vězení.

Pepa25

Protože jsou odsouzeni k odnětí svobody, ne k nuceným pracím …

marci1

Práce není ani pro osoby, které nejsou v nápravných zařízeních. Firmy moc o zaměstnávání vězňů nemají zájem. Také střežení vězňů při práci je dosti drahé. Je dost vězňů, kteří by pracovat chtěli, ale práce pro ně není.

zzzzz

Já bych s povinností ve věznicích pracovat souhlasila. I kdyby měli jeden den přehazovat hromadu štěrku z jedné hromady na druhou, a druhý den naopak. Zadarmo ani chleba a vodu. Vězení jsou pro mnohé lázně a ne nápravné zařízení. Pokud by tam neměli takový veget, tak by jich tam bylo podstatně méně, a hlavně recidiva by ubyla.

Quimby

Podle našich zákonů nesmí být nikdo nucen k práci, pokud to není součástí trestu, o kterém ale může rozhodnout jen soud.

melanie

Protože by brali práci slušným lidem…třeba…