ten který je

Proč většina zubních past obsahuje fluorid sodný když je tak škodlivý?

Škodí nám tedy zubní pasty s fluoridem sodným?

Nejlepší odpověď
annas

Informace se mění. To, co nebylo škodlvé, je špatné. Platí to i naopak.

Dostala jsem poštou informaci, že když si prohlédnu tubu s pastou, na spodním okraji lze najít proužek – zelený, modrý, nebo červený. Pasta se zeleným a modrým proužkem je prý přírodní, červená obsahuje „jedy“.

Nevím, zda je to pravda, ale podívala jsem se. Na bylinkové pastě, kterou používám, je modrý proužek.

Další odpovědi
Questman

V pastách je ho velmi málo. Proto na pastách taky většinou píšou aby je lidi nepolykali, v dlouhodobém měřítku by to mohlo vést k předávkování.

Lamalam

Z jakých ověřených zdrojů čerpáš informace o škodlivosti fluoridu sodného?

briketka10

zajímavý článek a věřím mu

doma mám Odol 3 dent no jo,
ale to, abych chodila do krámu
s lupou ta písmenka jsou tak
prťavá, že sodium fluoride jen
tak není na popisku vidět !!

Sůwa

Číst ten článek nebudu, ale do drogerie už začínám taky chodit s lupou 🙂

ten který je

Lamalam:Četl jsem tento článek,jen nevím zda mohu věřit či nikoliv.
http://tvoje-zdravi.webnode­.cz/zajimave-informace/ne-bezpecny-fluor/

Jiřinkovy

Zdravím, prosím dokážete mi pomoci s výběrem pasty pro děti a dospělé, které neobsahují fluorid?

Petrovskalui

Řešila jsem tohle hodně, když jsem hledala pastu pro děti, u které by hlavně nevadilo, když sem tam něco sní. Narazila jsem na výbornou pastu pro děti https://www.pasta-splat.cz/produk­t/splat-junior-6-11-let-zp-bubble-gum-50-ml/

Ivagotovkaa

Pasta s příchutí žvýkačky? tak to je opravdu super, konečně si budou třeba děti chtít dobrovolně čistit zuby.