Jojomi

Proč většina ženských touží být blondýnkou?

A proč chlapi hlavně touží po blondýnkách?
Doplňuji:
Četla jsem plno článků, že muží mají rádi, světlovlasé ženy, prý to evokuje mládí a navíc plno Arabů a chlapi tmavších pletí Vám řeknou, že se jim líbí blondýny, že prý jim vlasy hezky svítí a holky si zase myslí, že blondýnky jsou nejpřitažlivější.

Odpovědi
Lamalam

Jak jsi na to přišel? Já netoužím být blondýnkou.

iceT

Protože většina žen není spokojená s tím co má,třeba kdo má rovné vlasy by rád vlnité,menší prsa chtějí větší,proto je tolik bab co má prsa zvětšená(když ty možnosti dnes jsou,že ano)
K tmavým exotickým mužům ti řeknu toto:ve své zemi mají plno žen podobných typů,tmavovla­sé,tmavooké,sně­dé,proto je ženy se světlou pletí a blond vlasy přitahují víc než jiné,navíc mnoho světlovlásek působí křehčejším dojmem než ženy tmavého typu.
A kdo chce být blondýnkou,tak ať jí klidně je,vždyť vlasy se dají přebarvit.

MK44

Základem asi bude pud k získání nedostatkového. Například je-li hlad, aktivují se reakce vedoucí ke zmocnění se nedostatkového jídla dřív, než ho zbaští někdo jiný. Souvisí to s pudem sebezáchovy. Pud k získání nedostatkového se ovšem rozbíhá nejen u jídla. Často zvlčí a projevuje se vůči zboží, které ale vůbec nepotřebujeme. Všimněte si vlastních pocitů, když v obchodě spatříte v regále poslední kus určitého výrobku. „Správný“ obchodník Vám pak tuto hrozbu nedostatku náležitě připomene.

Ve společnosti, kde je přirozených blondýn menšina čili potenciální nedostatek, aktivuje se tento sklon u samečků při výběru partnerek. A samičky, jakmile to zjistí, snaží se zvýšit svou „cenu“ a přilákat zájem většího počtu samečků. Řídké, raritní je nedostatkové a upoutává pozornost. Nějak ho víc chceme, i když samo o sobě neposkytuje nějakou vyšší kvalitu. Proto se u nás samičky přebarvují na blond, stejně jako se Švédky nebo Rusky přebarvují do „brunetova“. Jakmile zjistíte, že u vás na náměstí je takových 70 – 80 % blondýn, určitě budete ráda, že máte hřívu v barvě havraních křídel.

Takové přebarvování je možná atavistická reakce, ale my lidi v tom nejsme sami. Maji to i ptáci – tam se ovšem vybarvují spíš samečkové … 🙂

(Jen taková úvaha. Určitě by se to dalo zpracovat obsáhleji a více či méně jinak. Například teorií o výhodnosti „křížení“ s geneticky vzdálenější partnerkou apod.)

marci1

Ženy touží být blondýnkou, poněvadž ví, že muži ve 46% dávají přednost blondýnkám. Ale pozor : „Muži milují blondýnky, ale žení se s brunetkami“.
Blond vlasy působí dojmem velké svobodomyslnosti, volnosti a sklonem k dobrodružství a tyto vlastnosti jsou jejich nositelkám připisovány i tehdy, když takové ve skutečnosti vůbec nejsou. Podle výzkumů dává blondýnkám přednost 46 % mužů. Černovlásky upřednostňuje 22 % mužů, brunetky 17 % a rusovláskám neodolá 10 % mužů.

http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-zajimavosti/64173/proc-muzi-miluji-blondynky.html