krftwrk

Proc většina významných vynálezcú, vizionářů (lidi co udělali díru do světa) jsou muži ?

Kdyz si to tak vezmu : reziseri, vynalezci, vedci, hudebni atd, kteri prinesli svetu neco noveho jsou vetsinou muzi. Existuje na tento velice inteligentni dotaz rozumna odpoved ?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože ženy byly donedávna téměř odstaveny od možnosti rozumného vzdělání i profesionálního uplatnění… V některých kulturách je tomu tak i nyní.
Zdá se ti racionalita odpovědi dostatečná vůči vysoké „inteligenci dotazu“??
;-D

Další odpovědi
Questman

Třeba to, že ženy až donedávna neměly vůbec k vědě přístup a i když něco náhodou vymyslely, tak zásluhy připadly jejich mužům, protože dřívější společnost brala ženy čistě jako strážkyně domácností a opatrovatelky mužů.
Doplňuji:
knedlik123
Hele, tohle slučování pohlaví bych zatím nechal pro sci-fi scénu.
Než z nás bude bezrozdílná společnost holohlavých impotentů, tak to ještě chvíli potrvá.
A pokud jde o ty zájmy.
Zase jsi ovlivněn stereotypy. Dnes už se všechno prolíná.
Muži jsou na mateřské, ženy dělají i mužské profese apod. (ne že bych s tím souhlasil, podle mě emancipace ženám škodí ale to už je jejich věc)
Npř. já jako budoucí ajťák nemám zájem ani o kolektivní sporty ani o auta ani o lov a přesto si nepřipadám jako žena :D

bolak

protože ženský nemaj čas, ženský kojej, podivej třeba véna klaus, kdyby ho máma nekojila, tak by nebyl prezident

teď už je to velkej kluk, takže už nepotřebuje..tak často, jen občas jsi cucne z levýho cecku

knedlik123

Tak co se tyka minulosti,tam je jeste docela jasne argumentovano, ale ty mas asi na mysli soucasnost,a to je velice zajimave tema,nebot v zapadnich ,vyspelych zemich jsou prave ted v pojmu zavadet „zenske kvoty“, tedy diskriminovat muze,bude – li se o „misto"zajimat nejaka zena, s dokonce horsi kvalifikaci(nebo praxi)v "dobrem umyslu“,nebot vysoke procento zen „nema zajem"bud o sezeni na prdeli nekde na nejakem miste nebo se namahat studiem matematiky a fyziky a pracovat jako ing.,vlastne tu jde o to,ze tahle "nova doba"je jeste moc kratka (asi jen par vterin lidske existence)a my mame jeste jasne dano,co je "muzske“ a co "zenske"v nasich genech,ty rozdily se nedaji ignorovat…
Doplňuji:
takze mowla a questman, rozumite co jsem chtel rict ? Chlap je stale jeste vybaven instinkty lovu ( zajmy:fotbal,au­ta,lov…) a zena vice instinkty citovymi jako rodina,deti,ji­dlo,atd.,a to "vyrovnani "se asi ani konat nemuze.

da ny

Protože měli za"zády" báječné ženy :D ?

http://www.no­vakoviny.eu/ar­chiv/historie/903-benz-bertha-automobil-historie
http://www.uceb­nicemapy.cz/pri­behy-ucenych-zen.p.aspx