Avatar uživatele
veru.vikt

Proč většina lidí nejí jablko celé i s jadřincem, ale vyhazuje ohryzek? :DD

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3796 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Někdo tak byl naučen, jinému se to zdá nejedlé, dalšímu to leze mezi zuby, Nogovi případnonu zase jedovatá jádra, ap.
Mně nevadí nic z uvedeného a jablko zbaštím až na stopku, klidně i 20 jablíček a stále žiji, i slepé střevo mám !! 😁

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Asi ze stejného důvodu, proč většina lidí nejí třešně (a jiné ovoce) i s peckami a stopkou..
Třeba papriky také pojídáš kompletní?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Neznám. Já utrhnu jenom stopku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
weronika

buď nebyli zvyklí od malička, nebo je jim to nepříjemné.
Já osobně taky nejím- dávám koním

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nemají to rádi, já taky nejím kuře celé, ale vyhazuji ohryzek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

protože mi ten obal jadérek zalézá mezi zuby…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mně například ty „bubáci“ nedělají dobře v krku, jakoby dávivý reflex. Ale jablko okoušu dokonale, zůstane z něho jen malinkatý ohryzek.
Podobná otázka : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pro-vas-problem-snist-jablko-kompletne-i-s-jadrincem-a-nejist-jen-stopku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

protože mi bylo řečeno že „se to nejí“ a navíc mám dojem že ty jablečný jádra zrovna nejsou zdravotně dobrý k jídlu, oproti třeba dýňovým semínkům, slunečnicovým semmínkům apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Pár názorů je i zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pro-vas-problem-snist-jablko-kompletne-i-s-jadrincem-a-nejist-jen-stopku

Jen tu stopku nejím, jinak jím jablko komplet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Calimë

můj táta a brácha jedí jablko celé až na stopku, mě to prostě přijde hořké a nechutná mi to celkově, vyplivnu i semínka ve vínu (kupodivu v melounu mi to nevadí)… ale táta říká, že je prý v jadřinci hodně vitamínů (není takový ten typ člověka co to říká o všem)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

Ten obal jaderek neni vhodne jist muze vadit slepemu strevu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Noga

Jadérka jsou jedovaté, obsahují kyanid, i když, na posezení bys jich musela sníst asi 20, takže to je docela nereálné se jimi otrávit.
Děda mi vždycky říkal, že nejzdravější je jíst celé jablko, jde spíš o to si na to zvyknout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek