veru.vikt

Proč většina lidí nejí jablko celé i s jadřincem, ale vyhazuje ohryzek? :DD

Nejlepší odpověď
www

Někdo tak byl naučen, jinému se to zdá nejedlé, dalšímu to leze mezi zuby, Nogovi případnonu zase jedovatá jádra, ap.
Mně nevadí nic z uvedeného a jablko zbaštím až na stopku, klidně i 20 jablíček a stále žiji, i slepé střevo mám !! 😁

Další odpovědi
anonym

Asi ze stejného důvodu, proč většina lidí nejí třešně (a jiné ovoce) i s peckami a stopkou..
Třeba papriky také pojídáš kompletní?

mosoj

Neznám. Já utrhnu jenom stopku.

weronika

buď nebyli zvyklí od malička, nebo je jim to nepříjemné.
Já osobně taky nejím- dávám koním

Emefej

Nemají to rádi, já taky nejím kuře celé, ale vyhazuji ohryzek.

Funna

protože mi ten obal jadérek zalézá mezi zuby…

marci1

Mně například ty „bubáci“ nedělají dobře v krku, jakoby dávivý reflex. Ale jablko okoušu dokonale, zůstane z něho jen malinkatý ohryzek.
Podobná otázka : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pro-vas-problem-snist-jablko-kompletne-i-s-jadrincem-a-nejist-jen-stopku

postcd

protože mi bylo řečeno že „se to nejí“ a navíc mám dojem že ty jablečný jádra zrovna nejsou zdravotně dobrý k jídlu, oproti třeba dýňovým semínkům, slunečnicovým semmínkům apod.

Pájo

Pár názorů je i zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pro-vas-problem-snist-jablko-kompletne-i-s-jadrincem-a-nejist-jen-stopku

Jen tu stopku nejím, jinak jím jablko komplet.

Calimë

můj táta a brácha jedí jablko celé až na stopku, mě to prostě přijde hořké a nechutná mi to celkově, vyplivnu i semínka ve vínu (kupodivu v melounu mi to nevadí)… ale táta říká, že je prý v jadřinci hodně vitamínů (není takový ten typ člověka co to říká o všem)

Jsemtady

Ten obal jaderek neni vhodne jist muze vadit slepemu strevu.

Noga

Jadérka jsou jedovaté, obsahují kyanid, i když, na posezení bys jich musela sníst asi 20, takže to je docela nereálné se jimi otrávit.
Děda mi vždycky říkal, že nejzdravější je jíst celé jablko, jde spíš o to si na to zvyknout.