Tříska

Proč vedou vyučující bakalářské a diplomové práce?

Co je k tomu motivuje? Dostávají za to peníze? Pokud ano, tak kolik a od koho?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ze stejného důvodu, z jakého učí, testují
a zkoušejí učitelé na všechy tapech škol:
je to část jejich pracovní náplně.

Další odpovědi
klumprt

Je to součást jejich práce, pravděpodobně to mají ve smlouvě.

ChineLin

  1. Musí, je to jejich práce.
  2. Občas se i něco, pro ně zajímavého, dozví.
  3. Občas mohou zadat nějakou praktickou věc, kterou pak univerzita nebo nějaká firma využijí.

Emefej

Patří to mezi jejich pracovní povinnosti.

Luxx

Když to vezmu podle naší školy, tak v přírodovědných oborech může studentova práce přispět k vlastnímu výzkumu vyučujícího. Např. vyučující se zabývá populační ekologií nějakého druhu → student zpracuje práci vzhledem ke konkrétní lokalitě a vyučující tyto data pak třeba dále publikuje ve svých publikacích (samozřejmě se všemi citačními náležitostmi). Takže to může prospět oběma stranám – vyučující získá data, která se mu hodí a student získá titul, který se mu možná taky bude jednou hodit.
Doplňuji:
a jinak – je to samozřejmě jeho pracovní náplň, jak píšou ostatní. Jsou to zaměstnanci, jako ostatní pracující lid.

marketa54321

To si piš, že dostávají :) Na naší škole měli litr za každou vedenou práci…a od koho…no od toho, kdo jim vyplácí mzdu. Nic jiného je k tomu nemotivuje, většinou se ani nesnaží poradit/vést.