ReHu

Proč ve všech filmech střílejí na auta do předních skel, nebo zadních či kapot? Proč nemíří na pneu?

Doplňuji: vidím to stejně jako Lamalam a Samba.
A.....neboj, neberu je moc vážně, jen mi trochu vadí ty nelogičnosti 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Třeba mířej…
😉
___
Inu – film…
😉

Další odpovědi
anonym

Do skel asi pro efekt, je to ne že hezčí, to je divný slovo, ale když se střelí do pneu, je to takový nic pod autem, to sklo je takový koukatelnější a asi i jednodušší k natočení. Nikdy jsem do kol nestřílela, ani netočila film, jen tak uvažuju. I ta kapota se střelbou jako zvedne, auto zamyškuje a jede dál, pánč řidič je prostě nesmrtelnej.

bolak

Protože to auto by pak nikam nedojelo. Ten film má mít určitou stopáž..

střevo

mě je zase divný proč střílej dyž jedou za ním na pneu dyž to ve skutečnosti nejde
pistole to pneu nemůže prostřelit
to by moch jedině samopal
ale film je dělanej pro blbou veřejnost kerá všecko sežere
Lamalam, děláš si prdel ? Ze strany jí prostřelí i vzduchovka, ale tady je řeč vo střelbě na jedoucí auto a ty seš za ním a střílíš. Tak si to zkus ty „nastříleno-mahuleno“. Jednak už to točení tý gumy…a pak ta tvoje kulatá kulka – na spodní stranu pláště. Seš ženská na baterky ?

Lamalam

Protože si to tak přeje režisér, neber ty filmy příliš vážně.

Střevo – nevím kolik toho máš odstříleno. Já docela dost, můžu tě ubezpečit, že existují pistole, které pneumatiku osobního auta spolehlivě prostřelí.

JájsemRaibek

Jak již bylo uvedeno jde o film, to v prvé řadě. V druhé, je to taky tím, že auto je mnohem větší než pneumatika.
Podívej se na pneumatiku ujíždějícího auta. Je schovaná pod autem, za zástěrkou a její rozměr je cca 20cm. Ne to velký kolo co vidíš na boku auta.
Naproti tomu máš při ujíždějícím autě k dispozici tak metr až dva krát dva metry plochy.
http://img.au­to.cz/moje.au­to.cz/img/galle­ries/481ed411b­0f9f/481eda0937ec8­.jpg
Trefíš se? :)

lexx

větší je tak šance zasáhnout řidiče a vyřadit auto

Koněv

Aby zastřelili řidiče nebo posádku auta .

ReHu

Raibeku, já se netrefím, ale většinou střílí profíci. Trénovaní.
A střílí se i z boku.
Také zástěrky se už roky nedávají.

setapouch

střevo: kulatý kulky máš možná ty. Ale střely s dutou špičkou (u nás sice z nepochopitelných důvodů zakázané, ale ve většině světa povolené) jsou mj. právě pro tohle dodávané policii.

setapouch

Mimochodem, jaký je v tomto případě rozdíl mezi pistolí a samopalem? Samopal používá pistolové náboje, takže rozdíl nějak nevidím.

střevo

ty vole seš blbej ?
samopal kerej používá pistolový náboje neni samopal ale hračka na hovno,samopalem se na tomle světě myslí kalaš7,62 – celá emerika po něm šílí, páč sami takovej nemaj
a ten by to jako jedinej moch svýdst na to točící kolo zzezadu,zapomeň na to Lamalamovu devítku, ani tokarev7,62 by si neprd(druhá nejsilnější evropská pistole)

setapouch

AK-47, tzv. Kalašnikov, a jeho klony, vč. samopalu vz. 58 je útočná puška. Používá puškové střelivo ráže 7,62×39.

Samopal používá střelivo pistolové, např. samopal vz. 61 Škorpion v ráži 7,65 mm Browning nebo UZI v ráži 9 mm Luger.

střevo

ty vole nedělej se přechytrým,dyť víš voco tady šlo

setapouch

S takovým argumentem lze těžko polemizovat. Možná bys měl dojít na Ministerstvo vnitra, vysvětlit jim, že ty náboje 9 mm Luger, které policajti fasují do služebních zbraní a které mj. proříznou pneumatiku, jsou k ničemu.

střevo

dyž se řekne samopal,tak si každej představí kalašnikova, to vostatní svinstvo je na hovno a nevim kerej vůl by byl tak blbej to používat-je to nepřesný jak prase
škorpion je jen pro srandu s tím výkonem jak vzduchovka:-))

setapouch

„Každej“ evidentně ne. A ráže 7,65 Br byla ještě poměrně donedávna považovaná za dostatečnou pro zastavení živé síly, používala se v běžných policejních a vojenských jednotkách. Mimochodem, i James Bond „používal“ Walther PPK v této ráži.

Dnes je standardem 9 mm Luger, i když je to zejména kvůli značné obezitě části obyvatel, na většinu by pořád byla smrtelná. Takže opravdu nechápu tvrzení o výkonu jako vzduchovka. Možná není od věci něco si o tom přečíst.

setapouch

„na většinu by pořád byla smrtelná“ mělo být „na většinu by pořád byla smrtelná 7,65 Br“.