Bacon

Proč nesmí být ve vězení TV s teletextem?

Z diskuze:

Sháním televizi pro známého do vazby kde bude 3 měsíce než ho pustí a chtěla bych mu pobyt urychlit..

Dozvěděla jsem se že TV by měla být LCD, 22palců(55cm), vlastní zdroj(baterky) a vlastní set-top box a nesmí mít teletext ani USB..

Boužel jsem nic takového nenašla..

PS. To USB atd by nemělo být problém prej to nějak odstřihnou.

Jedna z odpovědí:

Dodáváme do všech českých kriminálů dálkové ovladače k TV a musí být upravené tak, aby klienti ústavu nemohli na TV spustit teletext, nevím co to má za význam.

Odpovědi
obase.cz

Protože se na některé stránky teletextu daly posílat vzkazy reálném čase, což je bezpečnostní riziko. www.obase.cz

jáára

V Hradeckým kriminále mají odsouzení telefony a fungujou i na netu. Ne že by jim to bylo umožněno, ale je to tak.

ivzez

To mi přijde dost speciální otázka,
neodhadnu, jestli tu někdo bude znát odpověď.

Ale našla jsem stránku o zasílání elektroniky do vazby,
na které se o zamezení přístupu k teletextu nepíše nic:
http://www.oba­se.cz/vyklad-pojmu-z-vezeni/vyklad-dle-zakona/zasilani-elektroniky-do-vazby