Zvědavý

PROČ Václav Havel nezakázal respektive dovolil komunistům mít po roce 1989 svoji stranu ???

PROČ JE NEZAKÁZAL ?? On náhle zapomněl kolik let ve vězení kvůli jejich režimu strávil a nebo co všechno zlé udělali – kolik vražd kolik bití a pronásledování, zákaz vycestování, mít právo na svůj názor ?? Proč je nezrušil a nezakázal. A nepiště mi prosím že proto že byl pitomec nebo proto že by to bylo další nedemokratické zakazování – národu by tím prokázal službu. A nebo proč se alespoň nepostaral aby takový jako Jakeš, Bilak, Štěpán, Brožová a všichni staří StBáci nešli do vězení, pykat za své zločiny ??

Nejlepší odpověď
Lamalam

Mimo jiné i proto, protože prezident namá pravomoc zakazovat politické strany.

Další odpovědi
gecco

Protože pro něco takového nebyla opora v zákonech…

fcoop

Pleteš si Havla s Caligulou.

Nebo se Stalinem…aktuálně s Putinem.

Je to dost složité..nicmé­ně,jak to DNES vypadá.......­...škoda,že se nekonal řádný soudní proces......něco jako Norimberský proces.
Všechno by bylo jasné.
Bolševik se měl zadupat do země.
Dnes komunisté nepokrytě kolaborují s Ruskem.....a nejen oni,že?
Jakeš,Bilak…celá ta banda…ti už nikoho netrápí.
Ale jsou tady jiní.......a dnes.........­....právě v tuto chvíli.

anonym

Protože byl s nimi domluvený.Oni mu slíbili, že ve federálním shromáždění projde, aby byl prezidentem a on jim za to slíbil beztrestnost.
Proč jinak by propagoval heslo:„Nejsme jako oni."No přece něco za něco.
Přečti si některé články na netu pod heslem SAMETOVÁ REVOLUCE.
Zde je jeden z nich http://www.in­story.cz/373-temne-odhaleni-sametovou-revoluci-pripravili-agenti-stb-ozrali-disidenti-se-k-moci-pripletli-jen-nahodou.html
Doplňuji:
Úryvek z dalšího článku na netu.
"Žádná porážka komunismu se nekonala, ale šlo o přetransformování na komunistický kapitalismus a kapitalistický komunismus. Tak jako KSČ a StB potřebovali dělníky jako kompars, stejný kompars dělníků potřebovali i chartistická nomenklatura nebo ti, kteří dělali tento převrat. Kdyby se nebylo podařilo přesvědčit dělníky, aby šli do generální stávky, celé toto divadlo či hra by byly skončily fiaskem. Mimochodem, pro státní moc by nebyl žádný problém do 48 hodin celou Chartu 77 rozprášit“ napsal o listopadových událostech v roce 1989 signatář Charty 77, účastník Svíčkové manifestace v Bratislavě (1988) a občanský aktivista Vladimír Pavlík.

Havel byl jen poslušná loutka. Listopad ´89 byl připravený, říká diplomat a rozvědčík Polreich

led

Pretože to nebolo politicky únosné a mimo jeho oficiálne hlásanie práva na vlastný názor.

Emefej

Protože by to nemělo žádný význam. Zakázáním strany se nezruší její idee Komunisté by si obratem vytvořili novou partaj.

střevo

protože to předání moci bylo skoro jen symbolický.

jednoduše na to neměli.

na to by bylo potřeba víc moci.

měl ve vlastních řadách hodně penězomilujících.

anonym

Protože to byl solidní člověk a né jak tento nebo ten Klaus,bo jak se to sřevo jmenovalo.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8yLNoTtwO­Uc