mikee.nikee

Proč v USA více dbají na své žáky ? Příkladem jsou školské autobusy.

Odpovědi
anonym

Sice tam je kapitalismus, ale lepší než u nás.Tam pochopili, že ne všichni rodiče mohou své děti vozit do škol autem a že je teda lepší svážet děti do školy.

To není ani tím, že by dbali víc na své žáky, je to spíš nutnost z důvodu odlišného uspořádání měst, kdy lidé žijí v rozlehlých předměstích a do školy děti musí buď vozit rodiče, nebo jezdí školním autobusem. MHD v takových oblastech zpravidla není. U nás je naopak poměrně propracovaný systém veřejné dopravy, u kterého se počítá s tím, že jej budou využívat i žáci pro dojíždění do školy. Také morfologie sídel je u nás jiná a dají se lépe obsloužit sítí MHD. V podstatě je náš systém výhodnější, protože místo jednoho školního autobusu denně máte k dispozici víc různých spojů, ze kterých si vyberete ten, který vám zrovna vyhovuje.