JSchuber CZ

Proč v USA trvá tak dlouho, než je vykonána poprava odsouzence?

Např. sériový vrah Rodney Alcala byl v roce 2010 definitivně usvědčen a pravomocně odsouzen k trestu smrti, nicméně na vykonání rozsudku čeká již 5 let. Proč on a jemu podobní nejsou po vynesení rozsudku popraveni během několika dní, nebo týdnů?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Jeden důvod, aby nedošlo k jističnímu omylu, může se totiž prokázat podle DNA, že byl odsouzen ten nesprávmý. Dále – čekání na posouzení odvolání atd.
  2. Když např. popraví člověka, který je opravdu vinen, neuvědomuje si závažnost toho, co udělal. Pro většinu je mnohem horší trest být na samotce a čekat, kdy „to“ přijde.

Vězeň se stejně jako ti, jimž někoho zabil. Je to nápor na psychiku. Opravdu pachatel neví dne ani hodiny.

V současnosti se o tom diskutuje, protže někteří pachatelé psychicky čekání nezvládnou a spáchají sebevaraždu, nebo se zhroutí.

Často se toto téma objeví v amerických filmech.

Např. http://www.de­athpenaltyinfo­.org/time-death-row

Další odpovědi
ReHu

Co když se dodatečně zjistí, že je nevinen.
Už se to událo.

anonym

Charles Manson dostal doživotí,protože byl označený jako masový vrah,ale sám nevraždil „pouze“ vraždy organizoval,ještě žije…
tps://www.you­tube.com/watch?v=Eh1LBC5­YZ6Y
…Charles Manson je v Americe mnohem slavnější, než tisíc Kájínků u nás!
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=o2oZWpqtNi4
…a ještě se stačil v kriminále oženit.
http://tn.nova­.cz/clanek/ma­sovy-vrah-charles-manson-80-dostal-povoleni-ozenit-se-ve-vezeni.html