Proč v roce 2006 zanikla ruská automobilka Moskvič?

Podle wiki fungovala od roku 1930 a posledni model Moskvič 2142 vyšel v letech 1997 — 2001.
Auta vypadají úměrně své době a tak si myslím, že šli i dobře na odbyt. Měla svou působnost závislou především na prodeji v Rusku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle mého názoru se tak stalo proto, že nešla cestou VAZ a nenakoupila zahraniční licence. Její vozy a beznadějně zastaralé motory se tak staly nekonkurences­chopné. V časech RVHP ještě byla schopna něco udat u svých satelitů. Nějakou dobu se ještě prodávaly Moskviče na domácím trhu, protože lépe vyhovovaly místním tankodromům.