Proč v písničkách jsou nejlepší refrény jak po stránce hudební tak slohově?

Nejlepší odpověď
michael69

No to není vždy.Verze ale musí být v kontrastu s refrénem aby to bylo vnímáno jako pozitivní pro ucho zvyklé vnímat hudbu v této určité formě.Refrén je to,co autora napadne jako hlavní hudební motiv,ale není to pravidlem.Někdy si láme hlavu s refrénem,zatímco sloky už má napsané.Verze je tak trochu to z čeho refrén jakoby „roste“. Je hodně písní,které mají nádhernou verzi(sloky) tak i refrén.Naopak jsou i písně,kdy si refrén o proti geniální verzi „sedne trochu na zadek“, což by nemělo být.Kvalitní píseň poznáte podle toho,že má dobrý vygradovaný refrén oproti klidnější,ale neméně podmanivé verzi.Trochu je to také otázka vkusu u posluchače.Refrén je chytlavý a někdy i s jednoduší melodickou linkou oproti verzi a to ho činí jaksi dostupnějším i pro neškolenou hudební paměť laika.

Další odpovědi
Elk

Aby se líp pamatoval jak hlavní hudební motiv, tak i text.