Michal Kole

Proč v obchodních domech pořád stojí prodavači kreditních karet,telekomu­nikační operátoři, ale zaměstnavatelé ne ?

Že by člověk z nákupu odcházel s dohodou o provedení práce s dohodou o pracovní činnosti, vedlejším pracovním poměrem, při hodně štěstí by to mohl být i hlavní pracovní poměr.

Nejlepší odpověď
terry

Protože šance, že zaměstnavatel najde v obch.domě kvalitního pracovníka je mizivá. Oproti tomu šance, že si někdo pořídí kred.kartu či změní tel. operátora je stále vcelku vysoká.

Další odpovědi
jpau

Protože je jednodušší z lidí peníze vytáhnout než jim je dát.

Navíc v současné době nemá smysl zaměstnant každého debila, co potkáš na ulici (v obchodním centru) ale schopného člověka a jednou z elementárních schopoností tohoto potenciálního zaměstnance by mělo být vybrat vhodnou nabídku a zapojit všechnu svoji iniciativu k získání nového zaměstnání.

Popravě řečeno – myslím si že Tvůj problém plyne z Tvých nedostatků, ne z toho že by o Tvoje služby (jakožto zaměstnance) nikdo nestál. Je zajímavé, že já mám v tuto chvíli defacto stejné vzdělání jako Ty (mám maturitu) a dál studuji, takže nemám moc času (rozuměj jsem neprespektivní zaměstnanec). Přes to všechno jsem si dovedl bezproblémů najít práci a když jsem v tom neviděl budoucnost, přihlásit se o další nabídku, projít výběrovým řizením a nastoupit (na DPČ) za podmínky, které jsem si řekl a můj zaměstavatel je akceptoval (jsou oboustraně výhodné – musíš znát svojí cenu, tj.že 50Kč/h je málo a 500Kč/h zase hrozně moc).

Snaž se sám, ono to nepříjde samo 😉.

arygnoc

ešte za socializmu, ani neviem ako na to prišla reč, som sa riaditeľa opýtal, či vie, aké sú ceny v obchodoch (asi som žiadal zvýšenie platu, eh).
Povedal mi, že v obchode už nebol 5 rokov.
Takže asi tak.
Leda by ste chodil nakupovať do Makra. Ale to by ste musel byť podnikateľ.

Hlada

Protože je ustálený zvyk, že nabízí ten, kdo chce získat peníze.
Nabízí obchodník s kartami zákazníkům, zaměstnanec zaměstnavateli, podnikatel zákazníkům.