Avatar uživatele
Michal Kole

Proč v obchodních domech pořád stojí prodavači kreditních karet,telekomu­nikační operátoři, ale zaměstnavatelé ne ?

Že by člověk z nákupu odcházel s dohodou o provedení práce s dohodou o pracovní činnosti, vedlejším pracovním poměrem, při hodně štěstí by to mohl být i hlavní pracovní poměr.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4308 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
terry

Protože šance, že zaměstnavatel najde v obch.domě kvalitního pracovníka je mizivá. Oproti tomu šance, že si někdo pořídí kred.kartu či změní tel. operátora je stále vcelku vysoká.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jpau

Protože je jednodušší z lidí peníze vytáhnout než jim je dát.

Navíc v současné době nemá smysl zaměstnant každého debila, co potkáš na ulici (v obchodním centru) ale schopného člověka a jednou z elementárních schopoností tohoto potenciálního zaměstnance by mělo být vybrat vhodnou nabídku a zapojit všechnu svoji iniciativu k získání nového zaměstnání.

Popravě řečeno – myslím si že Tvůj problém plyne z Tvých nedostatků, ne z toho že by o Tvoje služby (jakožto zaměstnance) nikdo nestál. Je zajímavé, že já mám v tuto chvíli defacto stejné vzdělání jako Ty (mám maturitu) a dál studuji, takže nemám moc času (rozuměj jsem neprespektivní zaměstnanec). Přes to všechno jsem si dovedl bezproblémů najít práci a když jsem v tom neviděl budoucnost, přihlásit se o další nabídku, projít výběrovým řizením a nastoupit (na DPČ) za podmínky, které jsem si řekl a můj zaměstavatel je akceptoval (jsou oboustraně výhodné – musíš znát svojí cenu, tj.že 50Kč/h je málo a 500Kč/h zase hrozně moc).

Snaž se sám, ono to nepříjde samo 😉.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

ešte za socializmu, ani neviem ako na to prišla reč, som sa riaditeľa opýtal, či vie, aké sú ceny v obchodoch (asi som žiadal zvýšenie platu, eh).
Povedal mi, že v obchode už nebol 5 rokov.
Takže asi tak.
Leda by ste chodil nakupovať do Makra. Ale to by ste musel byť podnikateľ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Protože je ustálený zvyk, že nabízí ten, kdo chce získat peníze.
Nabízí obchodník s kartami zákazníkům, zaměstnanec zaměstnavateli, podnikatel zákazníkům.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek