Wnaty

Proč v některých tramvajích v Praze je Wi-Fi, dokonce i ve „vesnických“ autobusech a v rychlících ne?

Zdravím. Zajímalo by mě, proč v rychlících není Wi-Fi. Však je i v některých tramvajích a autobusech, které svážejí lidi z malých vesnic z okolí do města. A ve vlacích stále nic. Chápala bych to ještě u osobáků, ale ona není ani ve spěšných, rychlících. Proč? Však vlakem většinou cestujeme déle, než třeba tramvají.

Nejlepší odpověď
Quimby

Vybavit vlak wifinou je drahé a není to priorita českých drah.
Wifi v tramvaji například v Praze je jednoduchá, stačí jedna až dvě krabičky a hlavně trasa tramvaje je dobře pokrytá mobilním internetem.
Trasy vlaků jsou na tom právě o dost hůře. Někde není ani ten mobilní signál, natož ještě internet. Plus těch krabiček tam musíte dát víc.

Další odpovědi
lukas.zmizik

možná kdyby se jednoho dne dopravce dočkal toho, že by nemusel vynakládat zbytečné investice na opravy po vandalech které jsou ve vagonech oproti vesnickým autobusům enormní, tak možná by mu zbyly peníze na wifi

Drap

Je to jen otázka peněz