sofie

proč v každé české pohádce se jmenuje hrdina Honza?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tipnul bych proto, jelikož Honza je staré české jméno. Je pravda, že v některých pohádkách se tato postava jmenuje i jinak, ale příjde to takové divné. Hold jsme si na toho Honzu už nějak zvykli.

Další odpovědi
anonym

Honza je opravdu v pohádkach to nej používané jméno,a nové pohádky s modními jmény by mě ani nebraly..Honza je Honza!

janek66

Každý správný hrdina se tak jmenuje, včetně mě.
Honza-cítíte při vyslovení tohoto jména tu sílu která je v něm ukryta?
Stačí jméno vyslovit a draci zalézají hluboko do svých slují a vdavekchtivé princezny se naopak sbíhají ze všech stran ke svému zachránci 🙂