Skinn3r

Proč v Jižní Korei vznikají ty nejznámější technologický firmy ?

Např Samsung a dalsich desítky ne tolik znamejch firem to tam je tolik oblíbená Vysoká škola elektrotechnická ? To tam snad každej chodí na tu jednu školu ne ? Nebo stavitelství , mrakodrapy atd ? A pritom Severní Korea je spíš dost omezená země proti Jižní .
Doplňuji:
Takze napr Ceska republika kdyby nevstoupila do EU nebo v cely EU byli mirnejsi podminky pro podnikani tak by se Ceska ekonomika dala lehce vzpruzit ne ? Vystavit tu vic skol a musela by bejt hlavne asi nejaka podpora od statu . Protoze kdyz se podivam na nasi vladu tak se mi chce brecet hlavne ze se tam hadaj o 1 % dph pritom kdyby tu postavily skoly muzeme bejt davno na spicce celosvetove nebo ne ?

Nejlepší odpověď
baghira

Podnikání v Jižní Koreji není tak spoutané nesmyslnými předpisy a komplikacemi jako třeba v EU, což je hlavní důvod jeho volného rozvoje.

Severní Korea je o něčem úplně jiném, tam je tvrdá komunistická totalita, kde jakýkoliv pokrok není možný.

Další odpovědi
anonym

Jižní Korea je lídrem aisjkých tygrů, viz odkaz:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­sij%C5%A1t%C3%AD_tyg%C5%­99i