Weroniq

Proč v inzerátech kromě CV chtějí i fotografii?

posuzují kandidáty podle vzhledu? není to diskriminace?

Nejlepší odpověď
baghira

Jsou pracovní pozice, kde je vzhled zaměstnance součástí kvalifikace. Na vzhledu účetní nezáleží, ale třeba u recepční ano.
Požadovat příjemný vzhled u uklízečky nebo programátora je diskriminace, ale třeba u servírky/číšníka je to součást práce.

Další odpovědi
Ponytail

Jsou taková zaměstnání, kde zaměstnanec musí reprezentovat vzhledem.
Pokud někdo chce fotku kandidáta na pozici operátora výrobní linky, tak asi není něco v pořádku.

led

Možno potrebujú vidieť či výzorove sa uchádzač hodí k lesnej píle.
Ano, považujem to za nepovolený spôsob výberu, ktorý sa praktikuje na celom svete.
Napríklad pri niektorých jazykoch a žiadostiach nerozoznávate pohlavie podľa mena. A ak sa v CV tomuto bodu šikovne vyhnete, zistia to až pri podpise zmluvy…
PS.
Prirodzene Baghíra to vo svojej odpovedi plne vystihol.

Tata

Vyberte si bez fotky a potom na to musíte koukat celou směnu.

arygnoc

abz se konečně dozvěděli, jak vypadá -iv-.

;)