Proč v e-shopech platíte předem, když se expdice zboží protáhne o 2 dny ?

Mezibankovní trvá 2 pracovní dny a otázka zda e-shop kontroluje účet každou hodinu zda už jsou peníze připsány.

Nejlepší odpověď
Deli

No, já v e-shopu předem zásadně neplatím, radši si připlatím za dobírku.
Předcházím tím situaci, kdy zboží zaplatím – a pak týdny a týdny čekám a nic nedorazí. Když je na dobírku, tak objednávku po měsíci marného čekání zruším a nakoupím jinde.

Další odpovědi
GM

Platbou předem se prodejci pojišťují před tím, že zboží odešlou na dobírku, kterou objednávající nepřevezme. Mám velmi dobré zkušenosti, objednané zboží jsem dostala vždy brzy po uhrazení, za 2 až 5 dní.

fablen

platím jak kdy – někdy si nechávám zboží poslat na dobírku, někdy platím předem celou částku.
Důvodem bývá především nižší poštovné.

baghira

Mezibankovní převod trvá 1 pracovní den ze zákona, interbankovní je ze zákona tentýž den. Na dobu, kdy zboží dojde, má větší vliv pošta než banka. Ale někomu záleží na ušetřeném dnu, jinému zase na ušetřených penězích (dobírka bývá o poznání dražší).