hipster

Proc v dnesni dobe kazdy druhy ,,umelec,, ma doprovody (featuring) jinych zpevaku, zpevacek ?

90% soudobych popovych songu ma zhruba tento nazev: xxx feat yyyy.

Je to proto, ze se jedna vetsinou o naprosto tragicke interprety, kteri se snazi obecenstvo prilakat jmenem nekoho znameho (ten kdo doprovazi) jinak bych hrali max tak na detskem karnevale, nebo je to nejaka dnesni moda ?

Nejlepší odpověď
MK44

Slovo featuring („feat“, „feat.“) neznamená, že se nechám někým doprovázet, ale že ho uvádím jako hlavního hosta. Pokud se mi podaří získat jako hlavního hosta uznávaného zpěváka, pak jednak přilákám na svůj koncert více platících diváků, jednak upozorním, že sám jsem dobrý zpěvák, neboť pozvaná osoba by se na nevalný koncert neobtěžovala, nezahazovala by se se mnou. Hlavní host si samozřejmě svou účast nechá zaplatit a nemusí táhnout sám celý večer. Divákům se připomene, takže jeho hostování je v podstatě takový reklamní spot na jeho vlastní celovečerní koncert.
Pokud jde o účast hosta v rámci jedné skladby nebo studiové nahrávky, platí stejný princip. Věřím, že to obě strany takového počinu mají dobře finančně spočítané.

Další odpovědi
led

Lepšie sa schová, že
1 – nevie spievať
2 – nemá hudobný sluch
3 – nevie, čo s telom počas spevu
spevácke krovie + lacné (nie finančne) svetelné efekty + vlastná neschopnosť + bohatá reklama = hviezda v hitparáde,
No, čo chceme viac, zaplatíme premrštené vstupné a môžme povedať „boli sme pri tom“ a ak sa nedopatrením dostaneme do záberu kamery, joj, to bude slávy v rodnej dedinke v údolí, či kdesi v pralese. „Aha ide tenútá čo boli v televízii… Televízna hviezda, daj autogram, odfoť sa s nami…“
Dobrý spevák, keď zanôti, dokáže prilákať poslucháčov a divákov aj trenírkach na pláži, aj bez drahej techniky…
Doplňuji:
Možno ešte žijem v praveku, ale tie lacné opičky a rôzne trblietavé ozdôbky boli známe aj v časoch mojej mladosti po úspešnom ulovení mamuta, hlavne tí, čo počas lovov boli v úzadí, hrdinsky nimi zakrývali, že nemajú žiadne jazvy z bojov, znaky hrdinstva, že nevedia nič.
Ak sa pozriem na tieto súčasné tv spevácke showsúťaže, vraciam sa v spomienkach späť do praveku.

ivzez

Huxa to vzal – na rozdíl od Led – z úplně hloupého konce.
Ten, kdo si zve někoho známějšího, populárnějšího, nebo
kvalitnějšího, tomu nejde „o doprovod“, ale chce se „přiživit“
na slávě či popularitě svého hosta.

Huxo, třetí výzva:
Uvádějte odkazy, odkud citujete!!!

huxa

led to vzala naprosto z hloupého konce, ovšem asi dle požadavků tazatele-prostě si postěžovat. Dovolím si citovat quentose (jeho odpověď 4 roky starou, přesto stále platnou):
„feat. taky není úplný , je to zkratka od "featuring“ – čili „v hlavní roli“, „účinkující“. Čili vedle hlavního interpreta v písni ještě „účinkuje“ někdo další."

Čili lidé, kteří zpívají v dotyčné písničce spolu, ale normálně netvoří kapelu, led vysvětlila ty „známější“ důvody, já přidám ještě jeden-prostě si někoho dovedli jako doprovod.

led

huxa, vtipné